REKLAMAeWinner Banner

To był bieg (25): Brawurowa jazda „Griszy” w drodze po złoto

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w 2015 roku były drugą odsłoną tego turnieju w jego historii. Szesnastu najlepszych zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce ma gwarantować ściganie na niesamowitym poziomie sportowym. O tym, że tak jest, nie trzeba nikogo przekonywać. Świadczy o tym wiele biegów, a jeden z nich przypominamy Wam w naszej autorskiej serii.

System kwalifikacji do tego turnieju jest bardzo prosty. Do startu w IMME organizatorzy zapraszają zawodników, którzy legitymują się najlepszą średnią biegopunktową po dziesiątej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi. Jedynym odstępstwem był fakt, że z powodu kontuzji wystartować nie mogli Jarosław Hampel oraz Piotr Protasiewicz.

Pula nagród w turnieju w Lesznie wynosiła sto tysięcy złotych, było więc o co walczyć. Sama formuła zawodów jest nietypowa, nieprzewidywalna i dająca szansę wygrania żużlowcowi, któremu nie wszystko idzie do końca po jego myśli.

Takim rajderem, któremu niekoniecznie wychodziło, był Grigorij Łaguta. Zawodnik ten wykorzystał jednak szansę, jaką dawał regulamin i zakwalifikował się do biegu półfinałowego z zaledwie siedmioma punktami na koncie i tylko jednym zwycięstwem biegowym.

W finale byli już Greg Hancock i Martin Vaculík,  którzy awansowali bezpośrednio z najwyższą ilością punktów oraz Piotr Pawlicki, który wygrał pierwszy półfinał. „Grisza” jako ostatni zameldował się w ostatnim biegu dnia, wygrywając bieg półfinałowy po fantastycznej walce ze swoim rodakiem, Emilem Sajfutdinowem. Nie od dziś wiadomo, że rosyjscy zawodnicy jeżdżą bardzo widowiskowo, odważnie, a co najważniejsze – skutecznie. Łaguta niesiony sukcesem z wyścigu półfinałowego wygrał też najważniejszą gonitwę wieczoru i został drugim w historii czempionem IMME.

Bieg otwierający Grigorijowi drogę do złota przypominamy w filmiku poniżej. Włos się na głowie jeży. Enjoy!

Źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0981 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl