REKLAMAeWinner Banner

Rok temu złamał kręgosłup. Teraz wrócił na tor! (wideo)

Mateusz Durkowiak

Mateusz Durkowiak (fot. Dorota Wiśniewska)

Kilka milimetrów w jedną bądź w drugą stronę mogło sprawić, że straciłby władzę w nogach. Tymczasem on wrócił do zdrowia, wrócił do treningów, a teraz – wrócił na tor. Mateusz Durkowiak z AKŻ-u Rawicz w piątek kręcił pierwsze kółka od ubiegłorocznego urazu kręgosłupa.

Fatalne zawody z cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup odbyły się niemal idealnie rok temu – 16 czerwca 2019. Na wyjściu z ostatniego łuku leszczyńskiego toru Mateusz Durkowiak stracił panowanie nad motocyklem i z impetem uderzył w bandę. Dodatkowo w leżący pojazd uderzył inny zawodnik, Przemysław Nowak. U Nowaka doszło do otwartego złamania uda, a u Durkowiaka – do złamania kręgosłupa i zbicia płuca.

– Lekarze zaraz po wypadku powiedzieli, że miałem więcej szczęścia, niż wszyscy obecni w szpitalu razem wzięci. A brakowało raptem kilku milimetrów do rdzenia – opisywał Durkowiak w zimowej rozmowie z naszym korespondentem.

Zawodnik AKŻ-u Rawicz szybko robił kolejne postępy w rehabilitacji i już w lutym zapowiadał powrót na tor. Temat co prawda opóźnił się przez pandemię koronawirusa, ale Durkowiak ostatecznie dopiął swego. W piątek 12 czerwca, czyli 362 dni po urazie, po raz pierwszy wyjechał na tor żużlowy w Lginiu. Jego przejazd można zobaczyć na filmie przygotowanym przez rawicki klub. Udostępniamy go poniżej.

 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8547 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl