REKLAMAeWinner Banner

Bajerski nikogo nie lekceważy i nie patrzy na nazwiska w programie

Tomasz Bajerski

Tomasz Bajerski (fot. Mirosław Zelek)

Starcie eWinner Apatora Toruń z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno będzie jedną z konfrontacji, które zainaugurują nam rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi. Jak do tej potyczki podchodzi trener „Aniołów”?

Spadkowicz z PGE Ekstraligi z zespołem z pierwszej stolicy Polski miał się zmierzyć, także i w pierwotnej wersji kalendarza. Na papierze będzie to hit 1. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej i starcie dwóch faworytów do awansu. Na MotoArenie im. Mariana Rose zobaczymy potyczkę Chrisa i Jacka Holderów z Timo Lahtim, Adriana Miedzińskiego z Adrianem Gałą czy także utalentowanych juniorów, którzy mają sobie coś do udowodnienia. Czy dla Tomasza Bajerskiego ma jakiś wpływ fakt, że „Anioły” zainaugurują sezon na własnym torze?

- Może delikatną. Biorąc pod uwagę, że pierwsze kolejki jedziemy bez sparingów i testów na innych torach, jest to jakaś różnica. Ale mam nadzieję, że my będziemy naprawdę dobrze przygotowani i zaczynamy ostre treningi już od przyszłego wtorku w pełnym składzie. Będzie ich dużo, na razie trenują sporo juniorzy i dziś też mamy za sobą długa sesję. Start jest na pewno mocny, ale patrząc na składy innych ekip to słabeuszy nie widać. Może Lokomotiv na papierze wygląda najgorzej, ale każdego podejmiemy z respektem. Mamy do wykonania jakiś plan i nieważne, kto i z kim przyjedzie. Z każdym chcemy wygrać i tyle – mówi Bajerski w rozmowie z serwisem sportowegniezno.pl.

Patrząc na nazwiska na zapleczu ekstraligowym, to eWinner Apator wydaje się być murowanym faworytem do awansu. Bajerski nie ukrywa, że jest to cel numer jeden. - Naszym celem jest oczywiście awans do Ekstraligi i tego nikt i nic nie zmieni. Ale żeby to osiągnąć, trzeba wygrywać. Na pewno nikogo nie zlekceważymy, bo ja już jeździłem w takiej drużynie, która miała w składzie pewniaków – Jagusia, Protasiewicza, Crumpa, Rickardssona. I co z tego? Nie zdobyliśmy mistrza Polski. Chciałbym mocno podkreślić, że żadne nazwiska nie jadą, a trzeba mieć super sprzęt, super atmosferę i wtedy można o czymś myśleć. Nie skupiam się w ogóle na nazwiskach w programie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0826 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl