REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Śląsk prosi o pomoc dla swojego Żaka. Potrzebny osprzęt do pompy insulinowej

Darek Stawowczyk na prowadzeniu

Darek Stawowczyk na prowadzeniu (fot. Dorota Wiśniewska)

Darek Stawowczyk to młody, ledwie 9-letni zawodnik speedrowerowej sekcji MS Śląska Świętochłowice. Niestety dla niego – problemy zdrowotne nie pozwalają mu w pełni rozwijać swojej pasji.

„Darek walczy na torze, pomóżmy mu walczyć z cukrzycą!” – tak brzmi hasło na plakacie, który w ostatnich dniach krążył po mediach społecznościowych świętochłowiczan oraz środowiska speedrowerowego. Kim jest Darek Stawowczyk? To wesoły, bardzo energiczny i ciągle uśmiechnięty dziewięcioletni chłopiec. Jego pasją jest jazda na rowerze. Darek jest reprezentantem klubu speedrowerowego Śląsk Świętochłowice. Mimo że choroba zaskoczyła jego rodzinę nagle zaraz po wyjściu ze szpitala, Darek nie poddał się i jak najszybciej wrócił do treningów. Lubi on również bardzo pływać i podróżować. Morze i góry to jego żywioł. Jest bardzo zmotywowany i chętny do działania, aby dalej żyć tak samo, jak przed zdiagnozowaną chorobą.

Po stwierdzonej diagnozie dla nas – najbliższej rodziny – był to niewyobrażalny cios. Nasze, jak i oczywiście życie Darka zmieniło się diametralnie. Szereg obowiązków związanych z opieką nad Darkiem spoczął na naszych ramionach. Jest to początek naszej walki z tą nieuleczalną chorobą, która będzie towarzyszyć Darkowi do końca życia, ale jesteśmy pewni, że dzięki Państwa pomocy, jak i naszego rodzinnego wsparcia – damy radę – mówi Barbara Stawowczyk, mama Darka.
Jakie były objawy choroby? Darek zaczął spożywać dużą ilość wody i częściej niż zawsze oddawać mocz. Dodatkowo zauważalna była utrata wagi. – Dwa dni przed postawieniem diagnozy przez lekarza, Darek czuł się bardzo źle – leżał całymi dniami w łóżku i nie był w stanie nic zrobić przez doskwierające mu zmęczenie i znużenie. W kolejnych dniach wszystko działo się już szybko… przyjazd do szpitala na Oddział Diabetologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach z bardzo wysokim poziomem cukru, który wynosił ponad 600 mg/dL. Po ustabilizowaniu cukru i wykonanych badaniach zdiagnozowana została u Darka cukrzyca typu 1 – dodaje mama młodego zawodnika.

9-latek zainaugurował już tegoroczny sezon. 27 czerwca wziął on udział w 1. rundzie PD Solidbud Indywidualnego Pucharu Polski Żaków. Wystartował w kategorii do lat 10, w której okazał się być bezkonkurencyjny i do domu wrócił z kompletem punktów. To tylko pokazuje, że choroba wcale nie oznacza tego, że młody chłopak musi odpuścić swoją pasję. Potrzebna jest jednak pomoc. W internecie dostępna jest zrzutka, do której dorzucić się może każdy. Jaki jest konkretny cel zbiórki? – Darek jest na pompie insulinowej, która stale monitoruje poziom cukru we krwi i odpowiednio dawkuje insulinę. Celem naszej zbiórki jest kosztowny osprzęt do pompy, który jest niezbędny do jego codziennego funkcjonowania, a w przyszłości jak się uda - nowoczesna pompa nowszej generacji, która niestety nie jest refundowana.

W momencie publikacji tego artykułu rodzinie udało się zebrać nieco ponad trzydzieści procent zakładanej kwoty – 6136 zł z zakładanych dwudziestu tysięcy.
Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9775 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl