REKLAMAeWinner Banner

Nierówny podział na dni w 2. Lidze Żużlowej

Bjarne Pedersen

Bjarne Pedersen (fot. Roman Biliński)

Dziesięć meczów w trzy różne dni tygodnia czeka w tym roku kluby 2. Ligi Żużlowej. Można by się więc spodziewać, że w każdym z nich drużyny odjadą po 3–4 spotkania. Tymczasem rozkład jest zdecydowanie bardziej nierówny.

Główna Komisja Sportu Żużlowego w środę przedstawiła terminarz 2. Ligi Żużlowej. W przeciwieństwie do wyższych klas rozgrywkowych, których szczegółowe plany transmisji z godzinami są przedstawiane na 2–3 tygodnie przed daną kolejką, tutaj wiemy już wszystko do samego końca sezonu.

W tym roku mecze 2. Ligi Żużlowej transmitować będzie stacja Motowizja. Odpowiedzialny w tej redakcji za speedway Gabriel Waliszko niedawno mówił na naszych łamach, że celem jest to, by relacje nie konkurowały z PGE Ekstraligą. Stąd nietypowe, bardzo wczesne godziny rozgrywania spotkań. W piątki drugoligowcy pojadą już o 16:00, a w soboty i niedziele – o 12:00.

--> ZOBACZ SKŁADY ZESPOŁÓW 2. LIGI ŻUŻLOWEJ

Jak wygląda podział na dni, jeśli chodzi o poszczególne drużyny? Okazuje się, że wcale nie jest on równy. Kibice nowych podmiotów na ligowej mapie – Wölfe Wittstock i Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego – w tym roku swoje stadiony odwiedzać będą głównie w piątki. Pięć razy sobota przypadła ekipie z Rawicza, co jest układem dość korzystnym dla zespołu stanowiącego rezerwy ekstraligowej Fogo Unii Leszno jadącej w piątki i niedziele. Z kolei najbardziej „niedzielnym” klubem będzie specHouse PSŻ Poznań. Z wyjątkiem meczu z Wilkami Krosno, wszystkie pozostałe spotkania na Golęcinie odbędą się właśnie w ten dzień tygodnia.

Drużyna Piątek Sobota Niedziela
specHouse PSŻ Poznań 0 1 4
OK Bedmet Kolejarz Opole 1 2 2
Wilki Krosno 2 2 1
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 0 5 0
RzTŻ Rzeszów 4 0 1
Wölfe Wittstock 3 0 2

A co, jeśli chodzi o wyjazdy? Tutaj tabela jest nieco bardziej zbalansowana. Trzykrotnie w piątki do Polski udadzą się Niemcy z Wölfe Wittstock. Bardziej równomierny rozkład dotknął także Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, który po dwóch pierwszych sobotnich wyjazdach w następne delegacje będzie udawać się w niedziele.

Drużyna Piątek Sobota Niedziela
specHouse PSŻ Poznań 2 2 1
OK Bedmet Kolejarz Opole 2 2 1
Wilki Krosno 1 2 2
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 0 2 3
RzTŻ Rzeszów 2 1 2
Wölfe Wittstock 3 1 1

Po zsumowaniu meczów domowych i wyjazdowych okazuje się, że możliwie równy rozkład dotyczy tylko drużyn z Opola i Krosna. Kibice zespołów z Rzeszowa i Wittstocku muszą nastawić się przede wszystkim na piątkowe popołudnia. Sobota będzie podstawowym żużlowym dniem dla ekipy z Rawicza, a niedziela – dla Poznania.

Drużyna Piątek Sobota Niedziela
specHouse PSŻ Poznań 2 3 5
OK Bedmet Kolejarz Opole 3 4 3
Wilki Krosno 3 4 3
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 0 7 3
RzTŻ Rzeszów 6 1 3
Wölfe Wittstock 6 1 3


Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1883 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl