REKLAMAeWinner Banner

Kasprzak czy Jamróg z szansami na Grand Prix 2022. Znamy nominacje

Jakub Jamróg

Jakub Jamróg (fot. Speed Car Motor Lublin)

Znamy listę polskich zawodników nominowanych do walki o międzynarodowe tytuły w sezonie 2021. Właściwie należałoby powiedzieć – kryteria tworzenia tej listy, gdyż część miejsc jeszcze zostanie uzupełnionych.

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, wszelkie eliminacje międzynarodowych imprez zostały odwołane. Obsady cykli TAURON SEC oraz jednodniowego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, po konsultacjach z krajowymi związkami, narzuciły FIM oraz promotor – firma One Sport. W przypadku Grand Prix sprawa jest prosta – stawka została ustalona jeszcze w ubiegłym roku.

Odwołano za to eliminacje na sezon 2021. W efekcie żużlowcy, którzy wywalczyli prawo startu w nich w ubiegłorocznym Złotym Kasku, zostali z niczym. Piotr Protasiewicz kilka tygodni temu mówił na naszych łamach, że ma nadzieję, że wywalczoną przepustkę będzie mógł wykorzystać w przyszłym roku.

Tak się stanie. Czołówka ubiegłorocznego Złotego Kasku będzie stanowić trzon polskiej kadry na międzynarodowe eliminacje w sezonie 2021. Uzupełnią ją zawodnicy z tegorocznego turnieju. Wyjątek może stanowić Krzysztof Kasprzak. Jeśli dojdzie do rozegrania turnieju Grand Prix Challenge, to właśnie „KK” będzie polskim nominatem do jazdy w GP 2021. W zamian straci prawo startu w przyszłorocznych eliminacjach na cykl w 2022 roku.

Lista zawodników nominowanych do międzynarodowych eliminacji w sezonie 2021:
Indywidualne Mistrzostwa Świata Grand Prix:
– W przypadku braku zawodów GP Challenge w 2020 – Krzysztof Kasprzak, Jakub Jamróg, Piotr Protasiewicz, Krystian Pieszczek, Zwycięzca Złotego Kasku 2020, II miejsce z finału ZK 2020 – zawodnik oczekujący
– W przypadku odbycia się zawodów GP Challenge w 2020 – Jakub Jamróg, Piotr Protasiewicz, Krystian Pieszczek, Zwycięzca Złotego Kasku 2020, II miejsce z finału ZK 2020, III miejsce z Finału ZK 2020 – zawodnik oczekujący

Indywidualne Mistrzostwa Europy:
– Jakub Jamróg, Krystian Pieszczek, Miejsca I-III z finału Złotego Kasku 2020, IV miejsce ZK 2020 - zawodnik oczekujący

Źródło: GKSŻ


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.6378 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl