REKLAMAeWinner Banner

Jest Cierniak i Krakowiak, nie ma Janowskiego, Drabika i Pawlickich. Znamy listę startową Złotego Kasku!

Mateusz Cierniak

Mateusz Cierniak (fot. Sebastian Siedlik)

Ubiegłoroczny triumfator trafił pod numer 16. Znamy listę startową tegorocznego finału Złotego Kasku. Ten odbędzie się 27 lipca w Bydgoszczy.

Zgodnie z decyzją GKSŻ, w finale Złotego Kasku pojedzie: 11 zawodników powołanych do reprezentacji Polski seniorów na rok 2020, 4 żużlowców z kadry juniorów oraz zawodnik wskazany przez gospodarza turnieju, czyli dzika karta. Rezerwowymi będzie dwóch żużlowców z kadry juniorów.

Teraz znamy już konkretne nazwiska wraz z przyporządkowanymi im numerami. Z krajowej czołówki brakuje Macieja Janowskiego, Maksyma Drabika czy braci Pawlickich, którzy karnie znaleźli się poza tegoroczną Żużlową Reprezentacją Polski.

Na tle mocnych polskich seniorów sprawdzą się młodzieżowcy: Dominik Kubera, Norbert Krakowiak, Jakub Miśkowiak oraz nasz medialny podopieczny – Mateusz Cierniak. Z kolei rezerwę toru stworzą Wiktor Lampart i Karol Żupiński. Gospodarze do boju desygnowali Kamila Brzozowskiego.

W Złotym Kasku zawodnicy walczą nie tylko o prestiżowe trofeum, ale także o prawo startu w międzynarodowych zawodach w sezonie 2021. Pełna lista przepustek znajduje się TUTAJ. Impreza będzie także pełniła rolę eliminacji do… tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Nie będzie w tym roku klasycznych eliminacji. Postanowiliśmy, że pierwsza ósemka z bydgoskiego finału Złotego Kasku pojedzie automatycznie w finale IMP. Stawkę uzupełni pierwsza ósemka zeszłorocznej rywalizacji o tytuł mistrza kraju w Lesznie. W przypadku dublowania się nazwisk, będziemy sięgać po kolejnych zawodników w klasyfikacji finału IMP 2019 i tegorocznego finału ZK – wyjaśnia przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański, cytowany przez promotora turnieju – SpeedwayEvents.pl.

Lista startowa:
1. Jarosław Hampel
2. Janusz Kołodziej
3. Paweł Przedpełski
4. Kacper Woryna
5. Mateusz Cierniak
6. Patryk Dudek
7. Norbert Krakowiak
8. Jakub Jamróg
9. Dominik Kubera
10. Krzysztof Buczkowski
11. Bartosz Smektała
12. Bartosz Zmarzlik
13. Jakub Miśkowiak
14. Szymon Woźniak
15. Kamil Brzozowski
16. Krzysztof Kasprzak
R1. Wiktor Lampart
R2. Karol Żupiński

Źródło: unia.tarnow.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.6252 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl