REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Będą podwójne rundy Grand Prix! Znamy pierwsze szczegóły

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Łukasz Wilk)

Z ośmiu rund w czterech lokalizacjach będzie się składać tegoroczny cykl Speedway Grand Prix! Podobnie jak w przypadku innych dużych imprez, zmagania będą zdominowane przez polskie lokalizacje.

Format weekendu z cyklem Speedway Grand Prix uległ całkowitej zmianie i będzie teraz bardziej przypominać to, co znamy z ice speedwaya. Osiem rund odbędzie się w piątki i soboty w cztery weekendy, najprawdopodobniej w czterech bądź pięciu lokalizacjach.

Pierwszą z nich będzie Wrocław. Stadion Olimpijski przyjmie najlepszych żużlowców świata 28 i 29 sierpnia. Dwa tygodnie później walka o mistrzostwo świata przeniesie się do Gorzowa Wielkopolskiego. Piąta i szósta runda odbędą się jako jedyne poza granicami naszego kraju – w Pradze. Ich termin to 18 i 19 września.

Mistrza świata ostatecznie poznamy 3 października w Toruniu – najprawdopodobniej także po dwudniowej rywalizacji, choć tu na oficjalnej stronie cyklu przy piątkowej dacie (2 października) zamiast gospodarza widnieje znak zapytania.

Terminarz cyklu Speedway Grand Prix 2020:
28–29 sierpnia: Wrocław (Polska)
11–12 września: Gorzów Wielkopolski (Polska)
18–19 września: Praga (Czechy)
2–3 października (?): Toruń (Polska)

Źródło: speedwaygp.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9437 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl