REKLAMAeWinner Banner

Zmiana formuły Speedway of Nations! Polska bezpośrednio w finale

Emil Sajfutdinow (kask żółty), Artiom Łaguta (czerwony)

Emil Sajfutdinow (kask żółty), Artiom Łaguta (czerwony) (fot. Łukasz Wilk)

Tylko jeden dwudniowy, a nie – jak było dotąd – trzy turnieje wyłonią nam najlepszą reprezentację na świecie. Firma BSI poinformowała o odwołaniu półfinałów Speedway of Nations!

Po odwołaniu w pierwotnym terminie całego zaplanowanego na wiosnę cyklu zadecydowano, by zmagania odbyły się jesienią. Wtedy wykreślono jedną z lokalizacji półfinałowych – niemieckie Landshut. Obie rundy eliminacyjne przełożono na jeden weekend i na jeden tor – do łotewskiego Daugavpils. Z każdego półfinału miały awansować trzy drużyny, a stawkę finału uzupełniłby jego gospodarz – Wielka Brytania, która ugości żużlowców w Manchesterze.

Teraz okazuje się, że cykl będzie wyglądać jeszcze inaczej. Łotewskie półfinały nie dojdą do skutku. Odbędzie się tylko dwudniowy finał zaplanowany na 24 i 25 października w Manchesterze. Wezmą w nim udział niemal te same zespoły, które pojechały w ubiegłorocznym finale w Togliatti. To: Rosja, Polska, Australia, Dania, Szwecja i gospodarze – Wielka Brytania. Siódma reprezentacja, Niemcy, wycofała się z udziału. Zastąpią ich Czesi.

– Wcześniej przełożyliśmy te zawody licząc na to, że będzie możliwość ich rozegrania. Niestety, ze względu na ograniczenia w podróżowaniu nie wszystkie reprezentacje mogłyby dotrzeć na Łotwę. W tej sytuacji nie dało się zorganizować trzymających w napięciu turniejów na najwyższym poziomie, a na takie czekają fani. Czekamy więc na finał w Manchesterze, który zapowiada się niesamowicie, i na koronowanie tegorocznych mistrzów – powiedział Paul Bellamy z BSI.

Źródło: speedwaygp.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.948 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl