REKLAMAeWinner Banner

Informacje o stanie zdrowia Davida Bellego. Uraz obojczyka, łopatki i kręgosłupa!

David Bellego

David Bellego (fot. Kevin Sarlat)

We wczorajszym finale TAURON Speedway Euro Championship w 12. odsłonie dnia Andriej Kudriaszow nie zapanował nad swoim motocyklem. Rosjanin spowodował tym samym bardzo groźnie wyglądający upadek Davida Bellego, zawodnika Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Jaki jest stan zdrowia Francuza?

– Nie znamy szczegółów. Upadek zakończył się pechowo, natomiast te diagnozy nie są mi osobiście znane. Takie diagnozy wydaje lekarz. Ja nie mam szczegółowych informacji. Wiadomo tylko, że David jest w szpitalu w Toruniu. Mamy z nim kontakt – powiedział w rozmowie z naszym portalem Jerzy Kanclerz.

Oglądając zdarzenie z ostatniego łuku, można odnieść wrażenie, że nie będzie to błahy uraz. Takich informacji udzielił również prezes Polonii. – Na tę chwilę mogę powiedzieć, że w najbliższych dwóch meczach tj. w spotkaniach z Gdańskiem i Gnieznem zawodnik nie pojedzie. Jeszcze będą badania. Tak jak wspomniałem, decyzji lekarskich nie znam – oświadczył sternik bydgoskiego klubu.

Ostatnie wydarzenia nie układają się pomyślnie dla beniaminka z kujawsko-pomorskiego. – Pech chciał, że to już trzeci zawodnik, bo wcześniej byli juniorzy: Mateusz Błażykowski i Tomasz Orwat – dodał na koniec Jerzy Kanclerz. Przypomnijmy, że spotkania z Unią Tarnów nie dokończyli wymienieni wyżej młodzi zawodnicy, również z powodu groźnego upadku – w ich wypadku w starciu młodzieżowym.

Aktualizacja (31 lipca, godz. 18:10)
David Bellego poinformował w mediach społecznościowych, że badania wykazały u niego złamanie prawego obojczyka i łopatki, a także uraz kręgu piersiowego T6. Na ten moment ciężko oceniać, ile potrwa przerwa Francuza w startach, ale nie należy spodziewać się, żeby wrócił na tor jeszcze w sierpniu.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9561 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl