REKLAMAeWinner Banner

Rewanż z nadzieją na bonus. Zapowiedź meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Eltrox Włókniarz Częstochowa

Krzysztof Buczkowski

Krzysztof Buczkowski (fot. Łukasz Wilk)

Meczem domowym MR GARDEN GKM Grudziądz rozpocznie rundę rewanżową. Przyjmą u siebie częstochowskie „Lwy”, które w czwartkowym meczu na wyjeździe zwyciężyły nad „Rekinami” z Rybnika.

Dla gospodarzy z Grudziądza spotkanie z Częstochową będzie jedynym w przeciągu tego weekendu. Tego samego nie mogą powiedzieć goście. Częstochowianie będą w tak zwanym „gazie”. W ciągu sześciu dni rozegrają 3 spotkania. Można stwierdzić, że tak rozpędzeni goście będą ciężkim rywalem na grudziądzkim owalu.

Spotkanie w Rybniku przysporzyło częstochowianom niemało emocji. Jednak ani taśma, czy wykluczenia czołowych zawodników nie powstrzymało „Lwów” przed wygraną. Świetnie pojechali Fredrik Lindgren i Rune Holta. Tylko 4 „oczka” zdobył jeden z liderów – Leon Madsen. Niedzielny mecz będzie dla tego ostatniego okazją do próby zrehabilitowania się.

Zawodnicy z Grudziądza z ostatniego swojego spotkania również wyszli zwycięsko. Na domowym torze wygrali z gośćmi z Gorzowa. Po wcześniej zakończonym spotkaniu dobrze prezentowała się większość grudziądzkiej drużyny.

Wynik spotkania obu drużyn we wcześniejszych latach był rozstrzygany dopiero w ostatnich biegach. Goście dobrze czują się na tym torze, dlatego mogą być niemałym rywalem w drodze po zwycięstwo.

Od tej kolejki poza samym zwycięstwem, ważna jest również sprawa punktu bonusowego. Spotkanie w Częstochowie zakończyło się wynikiem 53:37. Mimo kapitalnego pokazu Artioma Łaguty, który zdobył komplet punktów, goście nie byli w stanie uzyskać mniejszej przewagi. Analizując poprzednie mecze w Grudziądzu, gospodarzom może być ciężko wywalczyć dodatkowy punkt w tym spotkaniu.

Trener Marek Cieślak nie zmienił awizowanego składu drużyny na niedzielne spotkanie. Dokładnie w takim samym układzie jak w piątek zobaczymy zawodników na torze w Grudziądzu. Żadnej zmiany w składzie nie wprowadził również Robert Kempiński.  

Prognozy pogody nie przewidują załamania pogody, dlatego oczkujemy z niecierpliwością na widowisku w Grudziądzu. Początek spotkania jest zaplanowany na godzinę 16:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE. Kliknij, żeby zobaczyć układ par.

Awizowane składy:
ELTROX Włókniarz Częstochowa

1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.934 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl