REKLAMAeWinner Banner

Znamy plany Żużlowej Reprezentacji Polski na 2020 rok

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Piotr Kin)

Trzy duże imprezy mistrzowskie oraz mecz towarzyski czekają na zawodników Żużlowej Reprezentacji Polski w 2020 roku. Kibice liczą na kolejne sukcesy biało-czerwonych, a w drodze po kolejne medale pomoże Sponsor Generalny Żużlowej Reprezentacji Polski, firma ANWIL S.A.

- Odbyliśmy naprawdę mnóstwo spotkań online, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak ma wyglądać nowa rzeczywistość po pandemii koronawirusa. Chcieliśmy zorganizować lub uczestniczyć w jak największej ilości zawodów, dlatego trzeba było dobrze wszystko poukładać. Nasza reprezentacja w tym roku wystartuje z ogromnym wsparciem nowego Sponsora Generalnego, firmy ANWIL S.A., dlatego tym bardziej będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej na międzynarodowych torach i wywalczyć ponownie kilka złotych medali dla naszego kraju. Oczywiście najważniejszą imprezą seniorską dla Żużlowej Reprezentacji Polski będzie naturalnie Speedway of Nations, jednak Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów są dla nas wszystkich równie ważne – powiedział Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Trzy imprezy mistrzowskie, to główne cele podopiecznych Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego w tym sezonie. Seniorzy zmierzą się w Monster Energy FIM Speedway Of Nations, a juniorzy walczyć będą o siódmy z rzędu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a także rozgrywanych 30 sierpnia w Łodzi Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

- Żużel znowu wygrał! Motoarena to bardzo ważne miejsce dla polskiego i międzynarodowego speedwaya. Tutaj jeszcze tydzień temu rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy, teraz mini zgrupowanie ma Żużlowa Reprezentacja Polski. W październiku będzie Grand Prix, a potem już cel numer jeden dla polskiej kadry, czyli finał Speedway of Nations w Manchesterze. Jestem przekonany, że ekipa Marka Cieślaka da z siebie wszystko i powalczy o tytuł – powiedział Honorowy Patron meczów Żużlowej Reprezentacji Polski, Europoseł, Ryszard Czarnecki.

Kadra Polski w spokoju może przygotowywać się do finału Speedway of Nations, który planowo ma się odbyć pod koniec października w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy w Toruniu na takim mini zgrupowaniu, miałem okazję tutaj startować podczas Mistrzostw Europy, w lidze też już kilka meczów odjechałem, więc mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie równie dobry, co ostatni. Wiadomo, że w tym sezonie jest mało ścigania, nie ma za dużo zawodów, dlatego każda okazja do wyjechania na tor jest niczym złapanie dodatkowego tlenu. Cieszę się, że mogę tu być z całą reprezentacją – powiedział Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik

- Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę. Mamy profesjonalną kadrę, profesjonalne zgrupowanie, świetne zaplecze marketingowe i medialne, dlatego każdy kolejny sezon pracy z tymi zawodnikami jest dla mnie wielką przyjemnością – dodał trener kadry, Marek Cieślak.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego walczyć będą o siódmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z rzędu. Zmagania odbędą się 5 września w duńskim Outrup. Tydzień wcześniej na łódzkiej Moto Arenie, młodzi żużlowcy pod auspicjami Sponsora Generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski, firmy ANWIL S.A. powalczą o kolejne złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Na konferencji nie zabrakło również podziękowań w kierunku byłego Sponsora Generalnego, firmy GLS Poland. - Z tego miejsca, chciałbym bardzo podziękować firmie GLS Poland, która przez trzy sezony była Sponsorem Generalnym reprezentacji. To były bardzo udane trzy lata, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki za to, co wspólnie stworzyliśmy przez ten czas – zakończył Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Odniesiono się również między innymi do zaległego meczu Polska – Australia, który miał się odbyć pod koniec marca, jednak pandemia koronawirusa skutecznie zniweczyła plany organizatorom.

- Trzymamy mocno kciuki za Krzysztofa Kasprzaka, który powalczy o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki za reprezentację juniorów, która powalczy o kolejny medal w rozgrywkach drużynowych. Później oczywiście mocno będziemy dopingować Polaków w cyklu Grand Prix, by na koniec miejmy nadzieję, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w Pardubicach, podczas jednodniowego turnieju o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Planujemy także rozegrać mecz towarzyski na koniec sezonu – w tej chwili jest on wpisany na 18 października i tego się trzymamy. Mamy głęboką nadzieję, że do października sytuacja się mocno poprawi i będziemy mogli oglądać jeszcze na torze całą reprezentację – zakończył Piotr Szymański.

Podczas konferencji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z Partnerem Odzieżowym – firmą Joma. – Jest nam bardzo miło, że rozpoczęliśmy współpracę z Żużlową Reprezentacją Polski. Na razie nasza umowa podpisana jest na rok, jednak mamy nadzieję, że nasi kadrowicze jeszcze przez długi czas będą ubrani w stroje JOMA, które będziemy dostarczać – powiedział Przedstawiciel JOMA, Jakub Biskup.

Źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.624 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl