REKLAMAeWinner Banner

Na czym polega fenomen kamer GoPro?

Lukáš Hromádka

Lukáš Hromádka (fot. Patryk Kowalski)

Widok na speedway z innej perspektywy, niż standardowa kamera zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Fani czarnego sportu z chęcią śledzą różnego rodzaju nagrania, jak np. z kamer GoPro czy dronów.

Kamery GoPro od lat wyznaczają standardy i dominują na rynku ciesząc się ogromną popularnością, chociaż nie należą do najtańszych. Jest to jednak marka sama w sobie, która sprawdza się nie tylko dla profesjonalistów, ale również i amatorów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - sportowiec, bloger, wideobloger, influencer, a także nawet i... kierowca samochodu. GoPro jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla turystów i podróżników, ale i również jest to najlepszy wybór dla sportowców i miłośników mocnych wrażeń.

GoPro jest bardzo popularne wśród żużlowców. Czytelnicy serwisu speedwaynews.pl wielokrotnie mieli okazję ujrzeć nagrania z tego typu kamer, które były umiejscowione na kasku lub motocyklu zawodnika. Mieliśmy okazję „przejechać” się po chorwackim owalu w Goričan z Jakubem Jamrogiem, prześledzić sparing częstochowskiego Włókniarza z rybnickim ROW-em, czy również wziąć udział w Press & Practice Day w Peterborough. To tylko trzy z kilku wydarzeń, które nagrywane były właśnie kamerą typu GoPro.

Kamery sportowe towarzyszą nam znacznie częściej, a my nawet często nie wiemy, że oglądamy nagranie właśnie z urządzenia, które rozmiarem przypomina połowę telefonu komórkowego, a niekiedy nawet i jego jedną czwartą. Małe wymiary i lekka waga sprawia, że GoPro można zainstalować niemal wszędzie. Dzięki kamerom typu action cam, od kilku lat mamy m.in. nową możliwość oglądania zawodów sportowych z innej perspektywy. Z tego typu rozwiązań korzystała m.in. firma One Sport podczas TAURON Speedway Euro Championship. - Kamery GoPro sprawiają, że ktoś, kto na co dzień nie jest zainteresowany żużlem zobaczy ciekawe ujęcia, dobrą realizację, świetne zawody w najlepszej jakości - twierdzi dyrektor ds. mediów Eurosport, Radosław Jaworski. - Chcemy pokazać żużel od środka, każdy jego szczegół, detal. Kibice uwielbiają oglądać to, czego w trakcie zawodów nie widać. Zarówno SEC jak i Speedway Best Pairs są zawodami, w których chcemy odsłonić tajemnice żużlowego świata, a co za tym idzie, chcemy kontynuować to także w przyszłym sezonie - powiedzieli organizatorzy z firmy One Sport. Sporo materiałów nagranych tą małą kamerą ma także w swoich zbiorach RM Solar Falubaz Zielona Góra.
 

Artykuł powstał przy współpracy z www.kamerysportowe24.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9684 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl