REKLAMAeWinner Banner

„Jaskółcze gniazdo”, kolejne obietnice czy realna szansa na remont?

Stadion Miejski w Tarnowie

Stadion Miejski w Tarnowie (fot. Sebastian Siedlik)

Co rok praktycznie, pojawia się nowy/stary temat remontu stadionu w Tarnowie Mościcach. Zawsze kończyło się to tylko głośnymi zapowiedziami czy obietnicami, bo w późniejszym okresie na drodze stawały różne to przeszkody. Braki w kasie Urzędu Miasta Tarnowa albo przeciągające się w nieskończoność przetargi. Dziś urzędujący prezydent Tarnowa wypowiedział się publicznie na ten temat.

  Trudno podejść do tych słów z powagą, gdyż niejednokrotnie padały wypowiedzi na temat remontu "Jaskółczego Gniazda". Roman Ciepiela w materiale mówi m.in o kosztach, które wynoszą 120 mln złotych. Wcześniejszy projekt zakładał wydatek w granicach 90 milionów złotych.  Oczywiście od razu zaznacza, że Tarnów w swojej urzędniczej kasie nie posiada takiej sumy, ale wniosek  o dofinansowanie z  Ministerstwa Sportu jest przygotowany. Włodarz Tarnowa nie ukrywa, że liczy na wsparcie parlamentarzystów z regionu oraz osób "ze znajomościami".  Na ile jest to realna szansa na zdobycie wymaganych funduszy przekonamy się pewnie wkrótce. Jedno jest pewne. Unia Tarnów zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia, bo ten obecny naprawdę zaczyna wyglądać jak "obraz nędzy i rozpaczy".
W zakładanym projekcie stadion ma mieć pojemność  9,5 tysiąca osób, z czego ponad dwa tysiące na trybunie głównej. Obiekt jest zaprojektowany z przystosowaniem do sportu żużlowego i piłki nożnej. Poniżej prezentujemy wypowiedź Prezydenta Miasta Tarnowa na temat kolejnych planów renowacji obiektu sportowego przy "Z3". My tylko trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. 
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.1528 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl