REKLAMAeWinner Banner

Kompletna Sparta czy mocna Stal. Kto wygra dwumecz? (zapowiedź)

Gleb Czugunow

Gleb Czugunow (fot. Łukasz Wilk)

Im bliżej fazy play-off, tym bardziej każda wygrana jest na wagę złota. W pierwszym starciu Stal rozgromiła Spartę u siebie, a teraz w nieco innych składach zmierzą się na Stadionie Olimpijskim. Dla obu drużyn początek sezonu nie należał do najlepszych, ale obie zdążyły się już odbudować i teraz walczą o wejście do półfinałów PGE Ekstraligi.

Coraz bliżej końca fazy zasadniczej, a tym samym coraz mniej miejsca na błędy. Zarówno Betard Sparta Wrocław, jak i Moje Bermudy Stal Gorzów w tym sezonie korzystają z możliwości wypożyczenia zawodnika. Tym samym w spotkaniu tych drużyn prawdopodobnie zobaczymy w roli “gości” braci Holderów – Jack Holder zasili gorzowian, a Chris Holder wesprze drużynę wrocławską. Taka możliwość pozwala obu drużynom w tym sezonie reprezentować się lepiej niż na początku sezonu się zapowiadało.

Pierwsze spotkanie Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław nie potoczyło się po myśli wrocławian. Mecz najpierw odwołany, a potem totalnie zagubieni goście, nie mogli sprostać na torze gospodarzom. Jedynym pewnym zawodnikiem Sparty był Maciej Janowski, który zdobył w tych zawodach 12+1, w tym sezonie kapitan wrocławskiej drużyny bryluje na wielu torach. Dobrze jadących zawodników potrzeba jednak więcej, aby myśleć o wygranej, Sparta przegrała ze Stalą z dużą stratą 55:35. We Wrocławiu taki scenariusz z pewnością się nie powtórzy, a przynajmniej się na to nie zapowiada.

Patrząc w przyszłość, gdyby wygrali goście, mają oni pewne wejście do fazy play-off. Faworytem będą jednak gospodarze, którzy nie zamierzają odpuszczać. Trudniej jednak będzie drużynie wrocławskiej wywalczyć punkt bonusowy, bo gorzowianie przyjeżdżają z dużą przewagą punktową, co daje im też większy komfort na start.

Kto wyjdzie z tego spotkania zwycięsko, dowiemy się w niedzielę, 6 sierpnia. Początek spotkania o godz. 16:30. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tabelę biegową.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:

9. Maciej Janowski
10. Maksym Drabik
11. Bartosz Curzytek
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Gleb Czugunow
15. Przemysław Liszka

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Krzysztof Kasprzak
3. Anders Thomsen
4. Bartosz Zmarzlik
5. Niels Kristian Iversen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2354 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl