REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Poznaliśmy listę startową IMŚ Long Track w Rzeszowie. Polak z jedenastym numerem

Stanisław Burza

Stanisław Burza (fot. Sebastian Siedlik)

27 września w Rzeszowie rozegrana zostanie druga i zarazem finałowa runda FIM Long Track World Championship. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa opublikowała listę startową wraz z przydzielonymi numerami.

Pierwsza runda zawodów padła łupem reprezentanta Niemiec - Lukasa Fienhage, który na torze we francuskim Morizès był niemalże bezbłędny. Niemiec stracił ledwie jeden punkt na rzecz Theo Pijpera, który wjechał do finału, ale w nim zajął czwarte miejsce. Obu Panów przedzielili Mathieu Trésarrieu (Francja) i Romano Hummel (Holandia). Grono finalistów tego dnia uzupełnił Brytyjczyk - Zach Wajtknecht.

W przyszłą niedzielę - 27 września poznamy mistrza świata. Złotego medalu miał bronić zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz - Dimitri Bergé, lecz Francuz postanowił zrezygnować z tegorocznej rywalizacji na długich torach. W Rzeszowie z dziką kartą po raz drugi w karierze wystąpi Stanisław Burza, który w rozmowie z Magdaleną Magdziarz zapowiadał walkę o najwyższe cele, choć brak doświadczenia w jeździe na nieco innym, niż klasyczny motocyklu może sprawiać mały dyskomfort. Wychowanek Unii Tarnów wystartuje z numerem jedenastym. Nie wiadomo, kto będzie pełnił funkcję rezerwy toru. Na pewno nie będzie nim Marcel Kajzer, który chce spróbować swoich sił w tej odmianie wyścigów, ale nadal nie ma możliwości rozpocząć treningów.

Fani, którzy tego dnia wybiorą się na obiekt, gdzie na co dzień trenuje i ściga się Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe będą mieli okazję ujrzeć w akcji również m.in. Maxa Dilgera (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz), Kennetha Hansena (RzTŻ Rzeszów), a także m.in. znanych sobie: Josefa Franca, Tomasa Hjelma Jonassona i Chrisa Harrisa.

Początek zawodów o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport, z kolei serwis speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego turnieju.

Lista startowa:
1. #95 Jesse Mustonen (Finlandia)
2. #56 Mathieu Trésarrieu (Francja)
3. #333 Kenneth Kruse Hansen (Dania)
4. #115 Theo Pijper (Holandia)
5. #31 Max Dilger (Niemcy)
6. #37 Chris Harris (Wielka Brytania)
7. #125 Lukas Fienhage (Niemcy)
8. #109 Zach Wajtknecht (Wielka Brytania)
9. #444 Josef Franc (Czechy)
10. #42 Stephan Katt (Niemcy)
11. #15 Stanisław Burza (Polska)
12. #666 Romano Hummel (Holandia)
13. #93 James Shanes (Wielka Brtania)
14. #30 Tomas Hjelm Jonasson (Szwecja)
15. #104 Gaétan Stella (Francja)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1794 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl