REKLAMAeWinner Banner

Jakub Kępa: Miejsca w składzie niestety nie znajdzie Matej Žagar

Matej Žagar

Matej Žagar (fot. Speed Car Motor Lublin)

Jednym z pozytywnych zaskoczeń sezonu 2020 była postawa Mateja Žagara. Słoweniec odchodził z Częstochowy w niełasce, jako zawodnik, który punktował wyraźnie poniżej oczekiwań. Choć w Lublinie odżył, wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z Motorem potrwa tylko rok.

Średnia 1,692 pkt/bieg i dopiero 25. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi – to wynik Mateja Žagara w ostatnim roku startów dla forBET Włókniarza Częstochowa. Nic dziwnego, że „Lwy” bez żalu wymieniły Słoweńca na Jasona Doyle'a, który w Toruniu wykręcił kapitalny wynik 2,280 pkt/bieg.

W tym roku sytuacja się odwróciła. Žagar po niemrawym początku sezonu stał się bardzo pewnym punktem Motoru Lublin, zdobywając przeciętnie 2,068 pkt/bieg. To drugi rezultat w zespole „Koziołków” i dziesiąty w całej PGE Ekstralidze. Wydawało się więc, że szósta drużyna tegorocznego sezonu pozostawi całe trio obcokrajowców i skupi się na poszukiwaniu krajowych wzmocnień.

Sytuacja uległa jednak zmianie w ostatnich kilkunastu dniach. Obowiązkowy „młody senior” oznacza, że zespoły skonstruowane podobnie do Motoru będą musiały zrezygnować z jednego ze swoich zagranicznych liderów. W przypadku „Koziołków” najsłabszą pozycję ma właśnie Słoweniec, co przyznają nawet władze klubu.

Od czterech lat staramy się budować zespół z roku na rok, żeby nie dochodziło do większych zmian w składzie. Natomiast przepis o seniorze w wieku do 24. roku życia i obecności dwóch Polaków seniorów powoduje, że plany, które mieliśmy po zakończeniu sezonu, muszą się delikatnie zmienić, ponieważ miejsca w składzie niestety nie znajdzie Matej Žagar. Miał on świetny sezon, jeden z lepszych w karierze. Sprawa więc nam się troszeczkę komplikuje. Teraz jestem na etapie poszukiwania mocnego seniora Polaka. Na pewno musi dojść do zmian w zespole. Natomiast Grigorij Łaguta ma dwuletni kontrakt, podobnie jak Wiktor Lampart. Mieliśmy też ustne porozumienie z Mikkelem Michelsenem, więc mam nadzieję, że zostanie – powiedział prezes Motoru, Jakub Kępa, w rozmowie z Radiem Lublin.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9235 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl