REKLAMAeWinner Banner

Zmiana w kadrze Polski. Jakub Miśkowiak w finale IMŚJ

Jakub Miśkowiak (kask żółty)

Jakub Miśkowiak (kask żółty) (fot. Michał Krupa)

Dominik Kubera i Jakub Miśkowiak będą reprezentować Polskę podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach. Drugi z wymienionych zastąpił kontuzjowanego Wiktora Lamparta.

Listę startową finału IMŚJ poznaliśmy pod koniec czerwca, czyli de facto u progu sezonu 2020, choć turniej odbędzie się niemal na jego zakończenie – 2 października w Pardubicach. Decyzją FIM, nie odbyły się żadne eliminacje, a miejsca w obsadzie rozdzielono czternastu federacjom narodowym. Polska ma prawo wystawić dwóch żużlowców.

Selekcjoner młodzieżowej Żużlowej Reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki, nie mając na tak wczesnym etapie sezonu możliwości wybrania zawodników na podstawie formy, postawił na dwóch najskuteczniejszych młodzieżowców z poprzedniego sezonu PGE Ekstraligi. To Dominik Kubera i Wiktor Lampart, którzy przy okazji byli odpowiednio brązowym medalistą mistrzostw świata i mistrzem Europy na rok 2019.

Lampart w meczu 14. kolejki PGE Ekstraligi zaliczył jednak upadek, w wyniku którego złamał nadgarstek. Decyzją selekcjonera Dobruckiego, rolę eliminacji pełnił poniedziałkowy finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Miejsce po Lamparcie miało przypaść najlepszemu zawodnikowi dnia, z wyłączeniem oczywiście Dominika Kubery.

Tego poznaliśmy po… 24 wyścigach. Pięciu żużlowców zdobyło w Zielonej Górze po 12 punktów, co dało im miejsca od drugiego do szóstego – jednak w nieokreślonej kolejności. Po miniturnieju eliminacyjnym wicemistrzem Polski – i reprezentantem kraju na zawody w Pardubicach – został Jakub Miśkowiak.

Zaktualizowana obsada finału IMŚJ w Pardubicach:
Niklas Säyriö (Finlandia)
Alexander Woentin (Szwecja)
Witalij Kotlar (Rosja)
Lukas Fienhage (Niemcy)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Oleg Michaiłow (Łotwa)
Dominik Kubera (Polska)
Marko Lewiszyn (Ukraina)
Steven Goret (Francja)
Jan Kvěch (Czechy)
Wiktor Lampart (Polska) Jakub Miśkowiak (Polska)
Luke Becker (USA)
Jaimon Lidsey (Australia)
Mads Hansen (Dania)
Mattia Lenarduzzi (Włochy)
16. dzika karta (Czechy)
17. rezerwa toru (Czechy)
18. rezerwa toru (Czechy)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9673 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl