REKLAMAeWinner Banner

Problemy Czechów. Mistrzostwa kraju odwołane, powodem koronawirus

Petr Chlupáč

Petr Chlupáč (fot. Wojta Zavřel)

Nie dojdzie do skutku planowana na wtorkowe popołudnie trzecia runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech. Przyczyną są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, z powodu których na zawody mogło dotrzeć tylko… dziewięciu zawodników.

REKLAMAPark Maszyn

Po turniejach w Pilznie i w Žarnovicy liderem klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech jest 17-letni Daniel Klíma, który ma jeden punkt przewagi nad Petrem Chlupáčem i aż siedem nad Jakubem Valkovičem. Zgodnie z terminarzem, do rozegrania pozostały jeszcze dwie rundy – 22 września w Pradze i 11 października w Koprzywnicy.

Organizator zawodów w stolicy Czech, AK Markéta, dzień meczowy rozpoczął jednak od informacji, że… ścigania nie będzie. W niemal wszystkich krajowych imprezach naszych południowo-zachodnich sąsiadów udział bierze też liczna grupa żużlowców z Žarnovicy. Ostatni przyrost zakażeń koronawirusem w Czechach (wczoraj blisko 1500 przypadków, a w ubiegły czwartek nawet ponad 3100) sprawił, że Słowacy nie mogą przekroczyć granicy i pojawić się na stadionie. Bez nich na liście startowej znalazłoby się tylko… dziewięciu zawodników.

AK Markéta chce zorganizować zawody w innym terminie, ale na razie nie wiadomo, kiedy będzie to możliwe. Zgodnie z planem pojadą dziś natomiast miniżużlowcy, których zmagania miały odbyć się przed turniejem głównym.

Źródło: speedway-prague.cz


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9601 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl