REKLAMAeWinner Banner

Przegląd wojsk przed ostateczną rozgrywką. Zapowiedź meczu Orzeł – Abramczyk Polonia

Grzegorz Zengota

Grzegorz Zengota (fot. Łukasz Wilk)

Piątkowy mecz Orła Łódź z Abramczyk Polonią Bydgoszcz ma jednego faworyta. Rohan Tungate i spółka ostatnio odprawili z kwitkiem samego eWinner Apatora, nie ma zatem powodu, żeby mieli ulec drugiej ekipie z kujawsko-pomorskiego. „Gryfy” nawet w przypadku porażki mogą jednak wrócić do domu bogatsze o wiedzę.

Gdy popatrzymy na walkę o utrzymanie w eWinner 1. Lidze Żużlowej, tabela mówi jasno – sytuacja Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest w tej chwili minimalnie lepsza niż Lokomotivu Daugavpils. Podopieczni Jerzego Kanclerza mają o jeden punkt więcej od ekipy Nikołaja Kokina. Obydwa zespoły na zakończenie sezonu trafiły w terminarzu na trudny wyjazd w 13. kolejce i szansę na punkty w domowym meczu. I w tej korespondencyjnej batalii to Łotysze muszą okazać się lepsi od bydgoszczan.

Lokomotiv ma już za sobą przegraną 39:50 delegację do Gdańska i w perspektywie domowy mecz z Orłem Łódź. Abramczyk Polonia ze znacznie wyżej notowanymi łodzianami zmierzy się na wyjeździe, ale jednocześnie blado spisująca się poza swoim torem Arged Malesa TŻ Ostrovia wydaje się wygodniejszym rywalem na domowy finisz.

Niezmiernie ważne jest, aby na ten pojedynek wystawić najmocniejszy dostępny skład. Nic dziwnego, że Jerzy Kanclerz zdecydował się przed meczem z Łodzią na zmiany. Troy Batchelor, który ostatnio okazuje się raczej marnym wzmocnieniem, ustąpił miejsca w składzie Dimitriemu Bergé. Jedynym krajowym seniorem w zestawieniu jest Grzegorz Zengota. Luka najczęściej oznacza pojawienie się Dawida Lamparta, który tym samym wyrzuciłby Kamila Brzozowskiego. Czy to ustawienie „Gryfów” na finiszu okaże się bardziej optymalne?

Orzeł Łódź także prowadzi swoją grę, ale jest ona tylko prestiżowa. Wobec kontuzji Timo Lahtiego, łodzianie są głównymi faworytami do zajęcia drugiego miejsca w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W tym sezonie taki wynik to tylko sukces sportowy, który nie przełoży się na rozstawienie w play-offach czy miejsce w barażu…

Początek spotkania już w piątek o godzinie 16:30. Transmisję z Łodzi przeprowadzi kanał nSport+, a na naszym portalu dostępna będzie relacja LIVE. Kliknij, żeby zobaczyć układ par w nowej tabeli biegowej.

Awizowane składy:
Orzeł Łódź:

9. Norbert Kościuch
10. Rohan Tungate
11. Daniel Jeleniewski
12. Marcin Nowak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Aleksander Grygolec
15. Piotr Pióro

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kai Huckenbeck
2. Grzegorz Zengota
3. 
4. Dimitri Bergé
5. David Bellego
6. Tomasz Orwat
7. Nikodem Bartoch
8. Andreas Lyager

Źródło: inf. własna

 

Oferta na eWinner 1. ligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0973 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl