REKLAMAeWinner Banner

Dla kogo Drużynowy Puchar Polski? Zapowiedź finału Drużynowego Pucharu Polski w speedrowerze

Speedrower: Paweł Cegielski (Mustang) i Kamil Naskręt (Szawer)

Speedrower: Paweł Cegielski (Mustang) i Kamil Naskręt (Szawer) (fot. Karolina Schmidt)

W niedzielę, 27 września 2020 roku, Częstochowa będzie gościła najlepszych speedrowerzystów w kraju. A wszystko to przy okazji finałów: Drużynowego Pucharu Polski Juniorów, Pucharu Polski Drużyn Mieszanych i Drużynowego Pucharu Polski. Szykuje się zatem wielogodzinna uczta dla fanów speedrowera.

Rok 2020 wymusił ustępstwa na praktycznie całym świecie sportu. W speedrowerze objawiło się to m.in. okrojeniem drużynowych pucharów Polski do jednej finałowej rundy, której organizatorem została Częstochowa. Do tej pory walka o drugiej najważniejsze trofeum w kraju, stanowiła cykl czterech imprez. Na tor przy Starzyńskiego 10a jako pierwsi o godzinie 13:00 wyjadą juniorzy. Tu faworytami będą zawodnicy klubów z: Żołędowa, Torunia i Leszna. Bowiem na papierze to właśnie te trzy ekipy wydają się być najmocniejsze i to pomiędzy nimi powinna rozegrać się walka o zdobycie Drużynowego Pucharu Polski Juniorów.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się Puchar Polski Drużyn Mieszanych, będzie to pierwsza, historyczna edycja tej imprezy. W skład drużyn będą wchodzić: kobieta, weteran, senior i junior. Powołanie tych rozgrywek pokazuje jak bardzo rozwija się speedrower w Polsce. Chęć udziału w tym finale wyraziły cztery drużyny: Lwy Avia Częstochowa, TSŻ Schoenberger Toruń, PKS Victoria Poczesna i ULKS Mustang Żołędowo.

Faworytami wydawać się mogą ci ostatni. Klub z gminy Osielsko bowiem dysponuje: Zuzanną Klett - Indywidualną Mistrzynią Polski Kobiet, która z powodzeniem ściga się z chłopakami, czołowym polskim weteranem - Arkadiuszem Słyszem, Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów - Radosławem Morawiakiem. Rolę seniora pełnić będzie zapewne ktoś z duetu Maciej Stefański-Jakub Kuś, a są to zawodnicy, którzy śmiało mogą stanowić o sile zespołu. A to właśnie równa drużyna, stanowić będzie klucz do sukcesu.

Pełnym emocji zwieńczeniem dnia będzie Drużynowy Puchar Polski, zmierzy się w nim 7 zespołów. Na torze zabraknie obrońców tytułu z MS Śląska Świętochłowice. Kto pod ich nieobecność może stanąć na najwyższym stopniu podium? Ekipa składająca się z czterech mocnych zawodników. W ostatnich latach w DPP dobrze wypadali gospodarze – Lwy Avia Częstochowa. Marcin Szymański, Piotr Jamroszczyk, Sebastian Paruzel, Tomasz Włodarczyk i Damian Natoński zdecydowanie mogą sięgnąć po drugie najważniejsze trofeum w kraju. 

Wiele pokazać może też ASEKO Orzeł Gniezno, LKS Szawer Leszno czy TSŻ Schoenberger Toruń. Ciekawych wzmocnień dokonał LKS Strażak Mikołów, zespół ze Śląska wypożyczył na te zawody: Piotra Kudera, Krzysztofa Marczaka i Kacpra Włodarza. W barwach ekipy prowadzonej przez Kazimierza Kuchtę pojawić się mogą też Kamil Niemiec, Dominik Rzepka i Sławomir Pawliczek.

Pretendentem do tytułu wydają się być częstochowianie. Czy Marcin Szymański sprawi na do widzenia prezent prezesowi Januszowi Dankowi i klubowi, w którym startował od 2014 roku? Odpowiedź poznamy już w niedzielę.

Harmonogram:
13:00 - Drużynowy Puchar Polski Juniorów
Jadą: ULKS Mustang Żołędowo, TSŻ Schoenberger Toruń, LKS Szawer Leszno, Lwy Avia Częstochowa, PKS Wiraż Ostrów, PKS Victoria Poczesna

14:30 – Puchar Polski Drużyn Mieszanych
Jadą: ULKS Mustang Żołędowo, TSŻ Schoenberger Toruń, Lwy Avia Częstochowa i PKS Victoria Poczesna

16:00 - Drużynowy Puchar Polski
Jadą: Lwy Avia Częstochowa, LKS Szawer Leszno, ASEKO Orzeł Gniezno, TSŻ Schoenberger Toruń, ULKS Mustang Żołędowo, PKS Wiraż Ostrów, PKS Victoria Poczesna, LKS Strażak Mikołów


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9958 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl