REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Rozpoczęło się głosowanie w ramach BO miasta Krakowa. TŻ Wanda Krakowskie Smoki w walce o fundusze na odbudowę żużla

Kibice Speedway Wandy (Kraków)

Kibice Speedway Wandy (Kraków) (fot. Michał Łapczyński)

Najbliższe dni mogą okazać się przełomowymi dla krakowskiego żużla. 26 września rozpoczęło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji BO miasta Krakowa. Wśród projektów, na które mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy, znajdują się też dwa, zgłoszone z ramienia TŻ Wanda Krakowskie Smoki. 

Działania, które zarząd, kierowany przez Marcina Kromolińskiego, podjął już w marcu, nabierają tempa. Najbliższe dni są niezwykle ważne dla dalszych poczynań Towarzystwa. To od tego, które projekty wybiorą krakowianie, zależy, czy otrzymają oni niezbędne fundusze. - Na początku kwietnia składając nasze projekty, byliśmy przekonani, że dotrą do finału. W ich przygotowanie włożyliśmy bowiem nie tylko dużo pracy, ale i serca. Kierowała nami chęć do podarowania stolicy Małopolski klubu żużlowego, na który zasługuje - mówi Marcin Kromoliński, prezes Towarzystwa. - Tak powstały projekty 79 i 38. Pierwszy z nich, ogólnomiejski, zakłada między innymi bezpłatny wstęp na mecze żużlowe w sezonie 2021. Drugi, dzielnicowy, to kompleksowe szkolenie młodzieży. Obydwa projekty mają duży potencjał i mocno wierzymy w to, że dostrzegą go też mieszkańcy Krakowa - dodaje.

Mieszkańcy miasta mogą oddawać głosy do 5 października przez internet, za pomocą platformy dostępnej w czasie głosowania, bądź tradycyjnie, w punktach głosowania. Jak wyjaśnia Kromoliński: - Głosować można na dwa sposoby - online i osobiście w punktach wyznaczonych w danej dzielnicy. Obydwie formy głosowania nie wymagają od mieszkańców poświęcenia dużej ilości czasu. Wierzymy w to, że fani czarnego sportu z Krakowa znajdą czas na wsparcie odbudowy tej dyscypliny sportu w swoim mieście. Swój głos może oddać każdy. Nie trzeba być pełnoletnim, niekonieczny jest też meldunek w Krakowie. Procedura głosowania jest bardzo prosta.

Aby głos każdego głosującego mieszkańca był ważny, musi on również wybrać łącznie 6 różnych projektów - 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim i 3 głosy na zadania o charakterze dzielnicowym w dzielnicy zamieszkania. Należy im również przyznać od 1 do 3 punktów.

W ubiegłym tygodniu Towarzystwo podjęło ze sporym zaangażowaniem działania, mające na celu promocję projektów, które znalazły się w Budżecie Obywatelskim. - Staramy się dać z siebie wszystko – zarówno poprzez działania promocyjne (m.in. reklama w Radio Kraków, spot z sobowtórem Chucka Norrisa, reklama w wiatach przystanków), biznesowe (pozyskanie partnerów, w tym partnerów głównych – Moya oraz Market Ubezpieczeń), jak i prowadzące do startów w sezonie ligowym 2021 (m.in. przyjęcie w poczet członków rzeczywistych PZM, pozyskiwanie partnerów) - przekonuje prezes Towarzystwa.

Teraz wszystko leży już w gestii mieszkańców Grodu Kraka. To oni zadecydują o tym, czy ponownie usłyszymy warkot silników zawodników krakowskiej drużyny.

źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9132 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl