Żyto dementuje informacje o zmianie pracodawcy: Ktoś wkleił sobie moje nazwisko i dopasował do artykułu

Piotr Żyto

Piotr Żyto (fot. Roman Biliński)

RM Solar Falubaz Zielona Góra pod wodzą Piotra Żyto zameldował się w czołowej czwórce PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Szkoleniowiec ma ważny kontrakt z klubem i chce, by za rok również powalczyć o medale. Nic więc dziwnego, że informacje o możliwym odejściu zdziwiły środowisko.

W ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów jest nazwisko nowego szkoleniowca w zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Przesądzone jest odejście Mirosława Berlińskiego, który w klubie ma jednak pozostać, pełniąc inną funkcję. Sporym zaskoczeniem była wieść, że jednym z kandydatów na stanowisko trenera czy też menedżera drużyny jest Piotr Żyto, którego z RM Solar Falubazem Zielona Góra wiąże jeszcze rok umowy.

Postanowiliśmy zweryfikować te doniesienia u źródła i zadaliśmy pytanie szkoleniowcowi o rzekomą zmianę pracodawcy podczas piątkowego briefingu prasowego zespołu spod znaku „Myszki Miki”. - Ktoś, gdzieś sobie wkleił moje nazwisko i dopasował do swojego artykułu, ale to jest nieprawda – przyznaje Żyto, który dodaje, że: - Takich rzeczy nie powinno się robić, bo nikt do mnie nie dzwonił, nikt mnie o to nie pytał, a piszą sobie co niektórzy dziennikarze, a właściwie, to „pseudodziennikarze”. Także proszę, aby takich rzeczy nie robić.

Zatem kibice RM Solar Falubazu Zielona Góra mogą spać spokojnie. Ich szkoleniowiec, jeśli już zawita w przyszłym sezonie na obiekt im. Zbigniewa Podleckiego, to tylko i wyłącznie w ubraniach klubu z charakterystycznym wizerunkiem Myszy – na złotym lub białym tle, w zależności od modelu i kolorystyki stroju. Teraz kwestią otwartą pozostaje, z kim Piotrowi Żyto przyjdzie współpracować w sezonie 2021, jeśli chodzi o skład Falubazu.

W mediach pojawiają się różne informacje na temat potencjalnych ruchów transferowych przy W69. Na oficjalne wieści przyjdzie nam jednak poczekać, co najmniej do 1 listopada. Wówczas oficjalnie ruszy okienko transferowe. Na pewno ból głowy zielonogórzanie będą mieli z zawodnikiem do lat 24, o czym mówił otwarcie Tomasz Walczak.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1692 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl