Protasiewicz wie mniej więcej, jakich warunków spodziewać się w Lesznie

Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz (fot. Łukasz Wilk)

W poniedziałek o godzinie 18:00 rozpocznie się rewanżowe starcie w pierwszej parze PGE Ekstraligi. W Lesznie tamtejsza Fogo Unia podejmie RM Solar Falubaz Zielona Góra.

Spotkanie zostało przełożone z powodu niekorzystnych prognoz a także ze względu na wcześniejsze opady deszczu. Problemy z przygotowaniem toru po opadach mogą otworzyć Falubazowi furtkę z napisem „szansa”, ponieważ gospodarze mogą zatracić handicap swojego owalu. - Spodziewamy się ciut innych warunków, ale to nadal jest dobry tor, a wiadomo, że leszczyńska drużyna będzie chciała zrobić taki tor, na którym jedzie najlepiej. Zdajemy sobie sprawę, jakie mniej więcej warunki możemy zastać. Pogoda? Może pokrzyżować plany, ale na tym się nie skupiamy. Przygotowujemy się swoim cyklem i niezależnie, jaki będzie tor, to na takim się pościgamy - odpowiedział na piątkowym briefingu prasowym Piotr Protasiewicz na pytanie naszego korespondenta, Joachima Piwka.

W rundzie zasadniczej RM Solar Falubaz Zielona Góra na obiekcie im. Alfreda Smoczyka zdołał przywieźć 43 punkty. Teraz taki wynik podopiecznym Piotra Żyto niewiele da, ponieważ w Grodzie Bachusa Fogo Unia triumfowała różnicą dwóch „oczek”. Teraz trzeba wspiąć się na wyżyny i zapisać na swoim koncie minimum 47 punktów. Czy fakt, że mecze play-off rządzą się swoimi prawami i potrafią dodatkowo mobilizować, pozwala realnie myśleć o zakładanym celu? - Do każdego meczu staramy się podchodzić tak samo, niezależnie czy to runda zasadnicza, czy też play-off. Żeby jechać w play-offach, to musieliśmy dać z siebie sto procent i ja bym nie rozdzielał obu etapów rozgrywek - dodaje kapitan zielonogórzan.

Mecz Fogo Unii Leszno z RM Solar Falubazem Zielona Góra odbędzie się w poniedziałek 27 września o godzinie 18:00. Transmisja w Eleven Sports 2. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi z kolei relację LIVE.

Awizowane składy:
Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
1. Antonio Lindbäck
2. Martin Vaculík
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

 

Oferta na PGE Ekstraligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2026 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl