Gorzowianie z finałem na wyciągnięcie ręki. Zapowiedź meczu Moje Bermudy Stal – Betard Sparta

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Arkadiusz Siwek)

Rewanżowy mecz półfinałowy PGE Ekstraligi pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów, a Betard Spartą Wrocław został przełożony z niedzieli na poniedziałek ze względu na złą aurę pogodową. W nowym terminie już nic nie powinno przeszkodzić i niemalże na pewno poznamy finalistę.

Podopieczni Stanisława Chomskiego po bardzo nieudanej pierwszej połowie sezonu, skazywani byli nawet na walkę o utrzymanie. W najjaśniejszych snach miejscowi fani nie wyobrażali sobie awansu do fazy półfinałowej. Dyspozycja „żółto-niebieskich” uległa jednak diametralnej poprawie w drugiej części ekstraligowej jazdy. Seria zwycięstw na własnym obiekcie, jak i wygrane na wyjeździe (z Wrocławiem i walkower z Częstochową) dały gorzowianom awans do najlepszej czwórki.

W pierwszym starciu półfinałowym rozegranym w stolicy województwa dolnośląskiego, Stalowcy ulegli miejscowym tylko dwoma „oczkami”. Biorąc pod uwagę, jak wygląda postawa lubuszan na własnym torze, można tylko przypuszczać, że ta strata nie będzie wielkim problemem do przejścia. W składzie zdecydowano się pozmieniać numery. Niels-Kristian Iversen, który zawiódł, został przesunięty pod „jedenastkę”, a miejsce prowadzącego juniorów otrzymał Krzysztof Kasprzak.

W szeregach Sparty nadal brakować będzie Maksyma Drabika. Czy wrocławianie okażą się na tyle mocni, by obronić skromną przewagę ze Stadionu Olimpijskiego? Przekonamy się już dziś po godzinie 22:00, gdyż to właśnie o 20:30 rozpocznie się przełożony z niedzieli rewanżowy półfinał PGE Ekstraligi. Transmisja w nSport+, a relacja LIVE dostępna na speedwaynews.pl.

Awizowane składy:
Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Niels-Kristian Iversen
12. Anders Thomsen
13. Krzysztof Kasprzak
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

Betard Sparta Wrocław
1. Maciej Janowski
2. Bartosz Curzytek
3. Przemysław Liszka
4. Max Fricke
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.131 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl