REKLAMAeWinner Banner

Michał Świącik: Są bardzo szerokie podstawy ku temu, by Leon otrzymał obywatelstwo

Leon Madsen

Leon Madsen (fot. Patryk Kowalski)

Jednym z tematów ostatnich tygodni jest wątek Leona Madsena i otrzymania przez niego ewentualnego polskiego obywatelstwa, co znacznie ułatwiłoby budowanie składu Eltrox Włókniarzowi Częstochowa. Czy tak się stanie?

Temat polskiego obywatelstwa dla Leona Madsena po raz pierwszy pojawił się jakiś czas temu, kiedy to Duńczyk nie miał najlepszych relacji z trenerem swojej reprezentacji narodowej - Hansem Nielsenem i notorycznie nie był powoływany do kadry na wszelkiego rodzaju imprezy. Przyznał nawet, że w meczu Polska - Dania w Częstochowie pojechał, bo chciał tego promotor - One Sport. W końcu Madsen był i jest idolem miejscowej publiczności.

W ostatnich dniach temat powrócił. Czy do klubowego gabinetu też? Tego nie wiemy, na pewno stał się tematem medialnym. Tomasz Pietrzykowski z TV Orion podczas rozmowy z Michałem Świącikiem zapytał go, czy sternik zamierza namawiać Madsena na przyjęcie naszego paszportu.  - Kiedyś sam Leon wyszedł z taką propozycją, ale nie wiem, jaki jest teraz jego punkt widzenia. Znacznie poprawiły się jego relacje z duńską federacją i samym Hansem Nielsenem, więc być może w tym zakresie Leon zmienił podejście. Wtedy, kiedy on był chętny przyjąć, to obywatelstwo, to nie było to takie proste. Dowiadywaliśmy się wtedy, jakby to miało wyglądać. Teraz klub wrocławski pokazał nam drogę, że można to sprawnie i szybko załatwić i gdyby tylko Leon chciał, to można podążyć tą drogą.

Za Madsenem przemawia wiele faktów, które Świącik wymienił: - Leon mieszka w Polsce już ładnych parę lat, odprowadza podatki w polskich Urzędach Skarbowych, ma partnerkę Polkę, dziecko, które razem wychowują w Polsce. Są bardzo szerokie podstawy ku temu, aby Leon otrzymał to obywatelstwo, ale tak jak mówię, teraz ten kontakt Leona ze swoją federacją i Hansem Nielsenem jest bardzo poprawny i być może, że zawodnik nie myśli o zmianie obywatelstwa i też musimy to uszanować.

Redaktor zapytał wprost prezesa Eltrox Włókniarza, czy ten zamierza mu zadać pytanie o zmianę obywatelstwa. Odpowiedź brzmiała: - Oczywiście, że tak.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2071 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl