REKLAMAeWinner Banner

Wypadek Celiny Liebmann opłakany w skutkach. Niemka przejdzie operację

Celina Liebmann

Celina Liebmann (fot. Piotr Kin)

W sobotę 10 października na torze w Wittstock odbył się turniej w ramach Pucharu Bałtyku. Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, zawody bardzo pechowo zakończyła jedyna w stawce kobieta - Celina Liebmann.

REKLAMAPark Maszyn

Młoda Niemka sobotni występ w Wittstock może zaliczyć z pewnością do jednych z najbardziej udanych w całej karierze. W wyrównanej stawce turnieju Ostseepokal (Puchar Bałtyku), zawodniczka miejscowego Wölfe wywalczyła aż 9 punktów i zajęła wysoką, siódmą lokatę. Pełne wyniki z zawodów dostępne są TUTAJ.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie sytuacja z ostatniego wyścigu dnia. Na ostatnim okrążeniu dwudziestego biegu, na wyjściu z drugiego łuku, Ukrainiec Andrij Rozaliuk spowodował upadek Celiny Liebmann. Niemka niefortunnie uderzyła w bandę i konieczna była interwencja karetki pogotowia. Na dodatek złego, winny wypadku zachował się dość niesportowo, gdyż zaraz po zdarzeniu podniósł się i dojechał do mety, zamiast pomóc poszkodowanej koleżance. Sędzia rzecz jasna przyznał punkt Niemce, a Ukraińca wykluczył z gonitwy.

Jak się okazało po badaniach przeprowadzonych w szpitalu, Celina Liebmann doznała skomplikowanego uszkodzenia nadgarstka wraz ze złamaną kością łokciową i promieniową. Gdy nadmierna opuchlizna ustąpi, Niemka przejdzie operację. To oczywiście koniec sezonu dla pierwszej w historii zawodniczki, która wywalczyła punkty w polskiej lidze żużlowej.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0069 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl