REKLAMAeWinner Banner

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w poszukiwaniu trenera

Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz (fot. Łukasz Wilk)

Dotychczas prowadzenie zespołu Abramczk Polonii Bydgoszcz spoczywało na barkach Jerzego Kanclerza. Teraz prezes klubu zapowiada, że poszukuje osoby, która mogłaby objąć stanowisko trenera. Ostatnie spekulacje odnośnie do zatrudnienia Mariusza Staszewskiego zostały ucięte poinformowaniem przez Arged Malesa TŻ Ostrovię o przedłużeniu współpracy z nim. 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz zajęła się już budowaniem składu swojej drużyny na rozgrywki sezonu 2021. Bydgoszczanie poinformowali już do tej pory o przedłużeniu kontraktu z m.in. Davidem Bellego i Andreasem Lyagerem. Prowadzone są również wstępne rozmowy z Wadimem Tarasienko.

Na nazwiskach żużlowców prezes Jerzy Kanclerz nie kończy. Jak twierdzi w udzielonych przez siebie wywiadach, chciałby pozyskać również osobę na stanowisko trenera Polonii. - Już w tym sezonie chciałem, by ktoś przejął ode mnie część obowiązków, ale akurat odpowiedniej osoby na tę posadę nie znalazłem. Teraz w kręgu moich zainteresowań są trzy osoby - mówił w rozmowie udzielonej gazecie Express Bydgoski.

Trenerem oczywiście musi zostać osoba z odpowiednimi kompetencjami: Mam kilka warunków: trenerem musi być osoba, która zadba nie tylko o drużynę w trakcie meczu, podpowie co nieco zawodnikom, ale również odpowiednio zadba o naszą młodzież i o przygotowanie toru. Ktoś jeszcze dołączy więc do grona pracowników Polonii - zdradził.

Nie udało się pozyskać Mariusza Staszewskiego, o którym mówiono w kontekście Polonii, po udzieleniu przez niego wypowiedzi po zakończeniu domowego spotkania Polonii z Ostrovią: W Ostrowie jestem jak u siebie i na pewno ciężko będzie odejść. Może potrzeba wstrząsu, żeby coś się wydarzyło? Jeśli nic się nie dzieje, to może, kiedy ja odejdę, ktoś będzie miał więcej energii i ochoty, żeby zainwestować w ten klub i ostrowską młodzież, bo naprawdę warto to zrobić - powiedział wówczas Staszewski. Teraz wiemy jednak, że 45-letni szkoleniowiec pozostanie na stanowisku trenera Ostrovii. 

Źródło: expressbydgoski.pl 

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0978 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl