REKLAMAeWinner Banner

Najstarszy turniej żużlowy w Polsce niezagrożony!

Stadion Miejski (Ostrów Wlkp.)

Stadion Miejski (Ostrów Wlkp.) (fot. Barbara Żurek)

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa ponownie zamknęły przed kibicami bramy stadionów, nawet w żółtych strefach. Było to powodem odwołania większości imprez żużlowych, które planowano na zakończenie tegorocznego sezonu. Tradycja organizacji Łańcucha Herbowego nie zostanie jednak przerwana.

W minionych dniach poinformowano środowisko żużlowe o odwołaniu sporej części zaplanowanych zawodów - nie odbędzie się m.in. IV Memoriał im. Krystiana Rempały. Powodem są obostrzenia wprowadzane przez rząd, w związku z epidemią koronawirusa. Wedle nich, imprezy sportowe nie mogą odbywać się z udziałem publiczności. Niezagrożony jest jednak zaplanowany na 25 października 68. Turniej Łańcucha Herbowego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, który organizowany jest przez Arged Malesa TŻ Ostrovię. Tradycja tych zawodów  nie zostanie więc przerwana. - Łańcuch Herbowy mamy już wykonany. Czeka na kolejnego triumfatora. Nie chcieliśmy, żeby z uwagi na pandemię zrobiła się wyrwa po tylu latach nieprzerwanej tradycji - mówił prezes ostrowskiego klubu, Waldemar Górski.

Początkowo ostrowski klub miał zamiar organizować je we współpracy z firmą SpeedwayEvents. Plany te pokrzyżowały obostrzenia o braku kibiców na stadionach. – W sytuacji, kiedy nie może być kibiców na trybunach wszystko wskazuje na to, że sami zorganizujemy turniej w obsadzie młodzieżowej. Nie wyobrażam sobie, by tradycja została przerwana - powiedział działacz Ostrovii. 

Termin Turnieju uległ już jednej zmianie. Pierwotnie zawody zaplanowano na 17 października, później zdecydowano jednak o przełożeniu ich na 25 października. Teraz wszystko zależeć będzie od warunków pogodowych. Jak przyznał prezes, ostateczną decyzję podejmą w poniedziałek. 

Chociaż zawody odbędą się przy pustych trybunach, prezes Górski zapewnił, że planowana jest transmisja telewizyjna: - Rozmawiamy także na temat transmisji telewizyjnej, chociażby w internecie, tak by kibice mogli zobaczyć te zawody. Obsada młodzieżowa nie oznacza, że będzie nudno i nieciekawie - zapewnił. 

Źródło: tzostrovia.pl 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.6969 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl