REKLAMAeWinner Banner

Piotr Szymański: Jako środowisko zdaliśmy egzamin

Piotr Szymański

Piotr Szymański (fot. Łukasz Wilk)

Obecny sezon, który upłynął pod znakiem pandemii, dobiegł już powoli do końca. Kiedy coś się kończy, przychodzi czas na podsumowania minionych tygodni i miesięcy. Jednego z nich dokonał przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański, rozliczając sezon dla 1. i 2. Ligi Żużlowej. 

Kiedy z początkiem roku wybuchła pandemia i z przymusu przełożono inaugurację sezonu żużlowego, nie było pewnym, czy takowa dojdzie w ogóle do skutku. Najbardziej zagrożone były w tym czasie rozgrywki na najniższym, drugoligowym  szczeblu: -  Mamy trudne czasy, więc należy się cieszyć, że udało się przeprowadzić rozgrywki w niższych ligach. Jesteśmy teraz w najtrudniejszym momencie od czasu wybuchu pandemii, więc trudno przewidzieć, co byłoby dalej, gdybyśmy mieli jechać fazę play-off. Uważam, że możemy mówić o wielkim sukcesie, bo w kwietniu czy maju nikt nie dawał wiary, że pojedziemy. Działacze, zawodnicy, sponsorzy, kibice mocno się do tego przyczynili. Wszyscy powinniśmy sobie nawzajem pogratulować - powiedział Piotr Szymański rozmowie dla portalu polskizuzel.pl

W tym roku nie miała miejsca faza play-off. Kluby zmuszone były zakończyć swoje sezony po rundzie zasadniczej. Jak przyznaje przewodniczący GKSŻ, wynikało to z konkretnych ustaleń, które działacze ustalili pomiędzy sobą jeszcze przed rozpoczęciem ligi: - Fazy play-off nie było, bo już przed startem ligi kluby ustaliły, że muszą zostać spełnione określone warunki, by je odjechać. Umowa została zatem dotrzymana. Poza tym proszę spojrzeć, co dzieje się w kraju. Odjechanie dodatkowych meczów z wielu powodów byłoby bardzo trudne. Przy okazji gratulacje za awans dla klubów z Torunia i Krosna. W pełni na to zasłużyli - dodał. 

Szczęśliwie udało się zakończyć obecny sezon i objechać część z zaplanowanych na ten rok imprez sportowych. Co jednak z przyszłorocznymi rozgrywkami żużlowymi? Czy żużel jest gotowy na kolejny rok z koronawirusem u boku? - Jeśli w przyszłym roku przyjdzie nam jechać w trudnych czasach, to uważam, że łatwiej będzie pewne rzeczy przeskoczyć. W takiej rzeczywistości nie działaliśmy nigdy. Musieliśmy wielu rzeczy się uczyć, obserwować i reagować. Jako środowisko zdaliśmy egzamin. Co do przyszłości, to w kolejnym sezonie spodziewam się niezwykle wyrównanej ligi i zażartej walki o awans. To pokazuje, że w niższych ligach wcale nie jest potrzebny KSM - zakończył przewodniczący GKSŻ. 

źródło: polskizuzel.pl 

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.1994 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl