REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Robert Lambert: Wyciągniemy wnioski. Tyle możemy zrobić 

Robert Lambert

Robert Lambert (fot. Arkadiusz Siwek)

Jednodniowy finał Speedway of Nations w Lublinie na pewno nie był wymarzonymi zawodami dla brytyjskiego żużla. Mimo "angielskich" warunków Robert Lambert i Dan Bewley zakończyli ściganie na ostatnim miejscu, o punkt przegrywając z reprezentacją Czech. 

- To był ciężki wieczór. Popełniłem błąd w pierwszym wyścigu - przyznał kapitan brytyjskiej reprezentacji, Robert Lambert. W swoim pierwszym starcie, przeciwko Polakom, Lambert wjechał w taśmę i w powtórce musiał sobie radzić osamotniony Bewley. - Warunki robiły się coraz trudniejsze, ponieważ deszcz nie chciał przestać padać. Szukaliśmy dobrych ustawień, żeby jechać szybciej, ale to na niewiele się zdawało, a potem ja znowu wjechałem w taśmę, a Dan został wykluczony.

Mimo kontuzji Taia Woffindena wielu właśnie w Brytyjczykach upatrywało czarnego konia zawodów. Lambert doskonale zna lubelski tor, z kolei Bewley podczas play-offów PGE Ekstraligi pokazał, że im trudniejsze warunki, tym lepiej się ściga. Wydawało się, że drugi z nominalnych seniorów Wyspiarzy, Drew Kemp, nie będzie musiał nawet wychodzić z parku maszyn, ponieważ koledzy załatwią sprawę za niego. I Kemp faktycznie nie wychodził, ale wcale nie dlatego, że Lambert i Bewley radzili sobie tak dobrze. 

- To dla nas wielka szkoda, bo jasne, że gdyby nie te wykluczenia, moglibyśmy się spisać lepiej - zakończył Lambert podsumowanie startów w Speedway of Nations dla oficjalnego kanału FIM. Dorobek punktowy Brytyjczyków nie wygląda okazale, ale trzeba pamiętać, że w wyścigu dwunastym okazji do startu nie miał żaden z nich i  Szwedzi gładko wygrali 7:0. 

- Chciałbym podziękować sponsorom i przede wszystkim naszym brytyjskim kibicom. Wiem, że nie spisaliśmy się na miarę waszych oczekiwań, ale z tego wieczoru też wyciągniemy wnioski, bo tylko tyle możemy zrobić - dodał jeszcze kapitan reprezentacji Wielkiej Brytanii. 

Źródło: FB FIM Speedway Grand Prix
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.276 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl