REKLAMAeWinner Banner

Gnieźnianie bez większych zmian na 2021 rok, odejdzie tylko Berntzon?

Oliver Berntzon

Oliver Berntzon (fot. Sebastian Siedlik)

W dzisiejszym żużlu taki widok jest rzadkością, ale ciągle potrafi się zdarzyć. Wiele wskazuje na to, że Start Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno przystąpi do sezonu 2021 z maksymalnie jedną zmianą na pozycji seniorskiej względem zakończonego sezonu.

To nie jest częsty widok, ale wiele wskazuje na to, że wizja Rafaela Wojciechowskiego się ziści i Car Gwarant Capi Meble Budex Start Gniezno pokusi się o maksymalnie jedną zmianę w składzie seniorskim przed sezonem 2021. Kontrakty ze startem przedłużyli już liderzy - Timo Lahti, Oskar Fajfer i Frederik Jakobsen. Cenne jest zwłaszcza pozostanie tego ostatniego. Jakobsen miał bowiem mnóstwo ofert z klubów ekstraligowych, które w dobie wprowadzenia przepisu o zawodniku do lat 24 musiały szukać młodych i zdolnych. Do takich się Jakobsen zalicza, co potwierdził na zapleczu Ekstraligi.

Na tym nie koniec, bo całe Gniezno oczekuje na to co zrobi Adrian Gała. Jego średnia (1,746) ze spokojem daje mu tytuł solidnego zawodnika drugiej linii. Serial trwa, bo do walki o niego włączyła się Polonia Bydgoszcz. Inaczej sprawa wygląda z zawodnikiem, który prezentował się trochę lepiej od 25-latka. Oliver Berntzon w tym roku nieraz narzekał na gnieźnieński tor i mając oferty z Unii Tarnów i Ostrovii może zmienić barwy. Dziś wydaje się, że bliżej pozyskania zawodnika są tarnowianie. Na taką ewentualność władze Startu są jednak gotowe.

Inną, ale prawie nieodczuwalną zmianą jest pożegnanie z ekipą Juricy Pavlica. Chorwat w sezonie 2020 częściej obserwował kolegów na torze z parku maszyn niż z perspektywy zawodnika startującego i postanowił zakończyć karierę.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8355 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl