REKLAMAeWinner Banner

Za nami ostatnia runda zmagań Lubuskiej Ligi Speedrowera

Speedrower: Michał Nowak (B), Arkadiusz Szymański (Ż), Marcin Paradziński

Speedrower: Michał Nowak (B), Arkadiusz Szymański (Ż), Marcin Paradziński (fot. Bartosz Fryckowski)

Kolejna liga sportu speedrowerowego przechodzi do historii. W przeszłości nie zawsze udawało się „odpalić" rozgrywki, czasy tłuste przeplatały się z tymi chudymi. Początki zapewne większość zielonogórzan pamięta, osiedlowe drużyny i prowizoryczne tory na skwerach, w parkach, czy parkingach. To były czasy. Jednak lata świetności ligi przypadają na lata 1998 – 2001, 2004-2006, 2009 oraz czas dzisiejszy 2020, niezwykle burzliwy i trudny dla nas wszystkich, pandemiczny.

Liga 2020 wbrew niedowiarkom i pesymistom wystartowała i właśnie finiszowała. LLS bardzo udana i dobrze zorganizowana zapewnia Krzysztof Zakrzewski, twórca Lubuskiej Ligi Speedrowera. Zapewnia, że to nie koniec i że jak się uda to w sezonie 2021 wystartuje następna edycja LLS. To już w niedalekiej przyszłości.

Sama rywalizacja w XIV rundzie nieoczekiwanie wyglądała bardzo spokojnie. Drużyny Zell.pl i Raf Mal kontrolowały przebieg rywalizacji i zarówno ekipa Tomka Wojciechowskiego jak i Oliwiera Kołosionka nie popełniły błędów i spokojnie zdobyły dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach. Natomiast pięć kolejnych drużyn miało realną szansę na brąz. Część drużyn tej możliwości nie wykorzystała desygnując do boju swoje teamy bez liderów, co musiało się odbić na wyniku końcowym. Ostatecznie najlepiej wyszła na tym drużyna Red Bike, którą na podium wprowadzili Maciej Grzegorski i Ewa Cegłowska, minimalnie pokonali oni drużynę Agaty Kaczmarek, Kordiana Wójcika i Adriana Mokrasa, SkiPlanet. Trzecie miejsce w XIV kolejce zajął zespół Filipa Janasa, Marwis, co ostatecznie dało tej drużynie piąte miejsce, a Raul Team bez swojego lidera Igora Luczka zajął niestety piąte miejsce w tej rundzie i dopiero szóste miejsce w klasyfikacji końcowej, apetyty były znacznie większe, nie wykorzystane sytuacje jednak się mszczą. Xero Express pozostał na ostatniej siódmej pozycji mimo, że można było zawalczyć o medal. Tym razem ekipa Bartosza Wojtala, Pawła Kokota i Kacpra Drozdowskiego została czerwoną latarnią ligi. Emocji na pewno nie brakowało. Losy medali rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kolejce. Mecze w większości były bardzo wyrównane i ciekawe, o czym może świadczyć punktacja w ligowej tabeli.

Mistrzem ligi po ciężkiej walce została drużyna Zell.pl, która posiadała najbardziej wyrównany i poukładany skład. Tomasz Wojciechowski, Grzegorz i Adam Bućko w pełni zasłużyli na zwycięstwo i za to należą im się wielkie brawa.

Na pochwałę zasługują również najmłodsi uczestnicy rozgrywek. Wyróżniającymi zawodnikami w sezonie byli: Kacper Waligóra (Raf Mal), Piotr Hamrol i Antoni Bujnowski (SkiPlanet), Szymon Gil i Szymon Niciński (Marwis), Błażej Chalecki (Xero Express), Nel Białowąs (Raul Team), Alex Stasiuk (Red Bike). Najskuteczniejszymi natomiast Filip Janas (Marwis), Oliwier Kołosionek (Raf Mal), Igor Luczek (Raul Team), Adrian Mokras (SkiPlanet), Kacper Drozdowski (Xero Express). Najlepszym zawodnikiem sezonu 2020, wybrano Agatę Kaczmarek ze SkiPlanet (wyróżnienie za całokształt). Tak oto dobrnęliśmy do końca sezonu 2020 Lubuskiej Ligi Speedrowera.

Wyniki XIV runda LLS
1. Zell.pl – 43 pkt.

Tomasz Wojciechowski – 15
Grzegorz Bućko - 17
Adam Bućko – 11

2. Raf Mal – 42 pkt.
Oliwier Kołosionek – 20
Tomasz Kalitowski – 13
Kacper Waligóra – 9

3. Marwis– 39 pkt.
Filip Janas - 17
Szymon Niciński - 14
Szymon Gil - 8

4. Red Bike – 26 pkt.
Maciej Grzegorski - 15
Ewa Cegłowska - 11
Antoni Bujnowski – 8 RT

5. Raul Team – 25 pkt.
Nel Białowąs - 13
Natan Białowąs – 7
Wojciech Koźmiński -5

6. Xero Express – 22 pkt.
Błażej Chalecki – 13
Wiktor Pachołek – 9
Adam Zalewski – 4 RT

Tabela po XIV rundzie LLS 2020
R P MP
1. Zell.pl 14 55 + 410
2. Raf Mal 14 48 + 400
3. Red Bike 14 40 + 330
4. SkiPlanet 14 39 + 322
5. Marwis 14 38 + 359
6. Raul Team 14 37 + 335
7. Xero Express 14 34 + 331

Źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9404 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl