REKLAMAeWinner Banner

Liebmann o Rozaliuku: Nie mógł znieść faktu, że jedzie przed nim kobieta

Celina Liebmann

Celina Liebmann (fot. Piotr Kin)

Dziewiętnastoletnia Niemka nie raz już pokazała „pazur” kolegom z toru. Zawodniczka pokonała na torze już niejednego żużlowca. Jednak ostatnio jeden z nich, nie mógł sobie z tym psychicznie poradzić.

Na początku października podczas turnieju o puchar Bałtyku w Wittstock, doszło do bardzo nieprzyjemnego wypadku, w którym poszkodowana została Celina Liebmann. O tym zdarzeniu pisaliśmy już na łamach naszego portalu TUTAJ. Niemka musiała poddać się operacji, w wyniku kontuzji, jakich doznała. – Leczenie przebiega pomyślnie – poinformowała zawodniczka w rozmowie ze speedweek.com. – Lekarz miał kilka obaw, czy będzie wszystko w stu procentach dobrze, ponieważ złamanie było dość skomplikowane. Po operacji stwierdził jednak, ze będzie wszystko w porządku. Pierwsze dni po zabiegu były bolesne, teraz już jest lepiej i niedługo zdejmą mi szwy – dodała Celina.

Liebmann dobrze pamięta moment wypadku z turnieju w Wittstock z Andriejem Rozaliukiem. – To było bardzo niesportowe zachowanie z jego strony – mówiła poszkodowana. – Zauważyłam z początku wyścigu, że mocno mnie atakuje. W Wittstock najszybsza ścieżka prowadzi na zewnętrznej części toru i dlatego tamtędy właśnie jechałam. On natomiast zawsze obierał najkrótszy tor jazdy i trzymał się krawężnika, ale później wjeżdżał tam, gdzie ja jechałam. Gdyby nie to, że przymykałam gaz, już wcześniej zostałabym zrzucona z motocykla – tłumaczyła Niemka.

Pojedynek o trzecie miejsce w feralnym biegu trwał trzy okrążenia. – Na przedostatnim łuku udało mi się nieco  odjechać, zbliżyłam się do ostatniego wirażu i utrzymałam swój tor jazdy. Rozaliuk jednak wykonał znów ten sam manewr i potem wjechał dosłownie prosto we mnie. Potem wiadomo… oboje upadliśmy. Ten atak i to, jak jechał wcześniej, było niesportowe. Pchanie motocykla i przejeżdżanie przez metę po upadku było kompletnie nie na miejscu. Nie obchodziło go w ogóle, co się stało ze mną. Ja, jak i inni, co to widzieli, uważamy, że nie mógł znieść faktu, że przed nim jechała kobieta – zakończyła Celina Liebmann.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1117 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl