REKLAMAeWinner Banner

Pierwsze komplikacje sezonu zimowego. Co z Grand Prix 2021?

Max Aicher Arena w Inzell

Max Aicher Arena w Inzell (fot. Damian Kuczyński)

W sezonie 2020 odbyły się tylko trzy finały Ice speedway Gladiators World Championship. Rundy zaplanowane na wiosnę zostały storpedowane przez rozpoczynającą się epidemię koronawirusa. Jak będzie w nowym sezonie?

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć. Wiadomo już jednak, że jedna z rund, która od lat wpisała się na stałe do terminarza mistrzostw świata Gladiatorów, nie odbędzie się. Chodzi o Inzell. Organizatorzy z Bawarii wiosną tego roku robili wszystko, aby Grand Prix oraz turniej pożegnalny Gunthera Bauera doszły do skutku. Jednak w wyniku rozpędzającej się epidemii SARS-Co-V-2, nie było innego wyjścia, jak odwołać zawody. Ice speedway na swiatowym poziomie (poza Rosją) rozgrywany jest w miejscach zamkniętych, gdzie lód wytwarza się sztuczną metodą. Ryzyko zakażeń jest więc znacznie większe, niż na stadionach na otwartej przestrzeni.

Organizatorzy z Inzell z wyprzedzeniem podjęli decyzję o odwołaniu rund Grand Prix zaplanowanych na początek 2021. Jak tłumaczą, nie mogą sobie pozwolić znów na takie ryzyko w podejmowaniu kosztów. - Niestety, ze względu na obecną sytuację i związane z nią wymagania, nie możemy zaplanować i przeprowadzić imprezy na sezon zimowy 2021. Podjęlibyśmy zbyt duże ryzyko, nie tylko finansowe. Jako organizatorzy musimy się czuć odpowiedzialni za zdrowie zawodników, kibiców, wolontariuszy i osób funkcyjnych - powiedział na łamach speedweek.com szef DMV Landesgruppe Südbayern.

Można się tylko domyślać, że pozostałe rundy cyklu Grand Prix lodowych Gladiatorów, planowane poza Rosją również zostaną odwołane. Na razie jednak nie zapadły konkretne decyzje. Jeśli chodzi natomiast o Rosję, ta ma już rozrysowany nawet krajowy terminarz imprez ice speedwaya. Można go znaleźć TUTAJ.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8786 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl