REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Smederna wraca do walki o mistrzostwo Szwecji. „Otrzymaliśmy dużo pieniędzy od sponsorów”

Flaga Smederny Eskilstuna

Flaga Smederny Eskilstuna (fot. Tomasz Juskowiak)

Tylko rok potrwał rozbrat Smederny Eskilstuna z rywalizacją o drużynowe mistrzostwo Szwecji. Drużyna z południowo-wschodniej części kraju najprawdopodobniej wróci do walki o medale w sezonie 2021.

Smederna Eskilstuna w sezonach 2017-2019 nie dawała rywalom szans i triumfowała w rozgrywkach o mistrzostwo Szwecji. „Kowale” nie bronili jednak mistrzowskiego tytułu w sezonie 2021 ze względu na cięcia finansowe i brak możliwości wpuszczenia na trybuny kibiców. Wiemy już jednak, że ekipa z Eskilstuny najprawdopodobniej przystąpi do walki o złoto w przyszłym roku, udało się już nawet dojść do porozumienia z Pontusem Aspgrenem.

- Dobrze, że udało nam się porozumieć z Pontusem. Jest dla Smederny ważnym zawodnikiem, który jeździł dla nas od dawna, ma silne powiązania z klubem i bardzo na tym skorzystamy - mówi po zakontraktowaniu Aspgrena Tobias Spångberg, prezes Smederny.

- Przed sezonem nie mogliśmy ryzykować udziału w lidze w warunkach, które wtedy istniały. Gdyby w przyszłym roku miało być tak samo, to wiemy więcej o warunkach i sposobach rozwiązania tego problemu. Jesteśmy lepiej przygotowani - kontynuuje włodarz klubu z Eskilstuny.

Jak wygląda sytuacja finansowa byłych mistrzów Szwecji? - Wygląda dobrze. Otrzymaliśmy dużo pieniędzy od sponsorów, zanim zdecydowaliśmy się nie brać udziału w lidze w tym roku. Teraz mamy pieniądze na nadchodzący sezon. Nasi sponsorzy mają też zupełnie inne pojęcie o tym, jak może wyglądać następny sezon - dostrzega Spångberg.

źródło: svt.se

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.4194 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl