REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Od dzieciaka do... kozaka (1)

Janusz Kołodziej

Janusz Kołodziej (fot. Wojta Zavřel)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla nastała, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. 

„Od dzieciaka do… kozaka” jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy z właścicielem sklepu internetowego pamiątkikibica.pl, który jest autorem wszystkich przedstawionych w naszym cyklu zdjęć.

Czterokrotny tytuł indywidualnego Mistrza Polski, zdobyty dwukrotnie DPŚ, kilkukrotny Drużynowy Mistrz Polski, w zanadrzu też wiele złotych medali z innych imprez żużlowych. Można wymieniać i wymieniać osiągnięcia, które Janusz Kołodziej wywalczył w trakcie swojej dotychczasowej karierze. Wciąż jednak nie będzie się miało pewności, czy nie pominięto w rachubie któregoś z jego krążków. 

Pierwsze szlify na motocyklu żużlowym zaczął stawiać w wieku 12 lat. Po kilku latach treningów i przygotowań przeszedł pomyślnie egzamin na licencję „Ż”. Jego kariera dzieli się między dwoma Uniami - macierzystym klubem z Tarnowa i zespołem z Leszna. Swego czasu kibice mogli go również zobaczyć na torach szwedzkiej i angielskiej ligi. Od kilku lat żużlowiec prowadzi także swoją własną szkółkę, szkolącą najmłodszych adeptów - Kołodziej Racing Speedway School.

Zapraszamy na chwilowe przeniesienie się w czasie i szybki przegląd trwającej już 24 lata, kariery Janusza Kołodzieja! 

 

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1963 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl