REKLAMAeWinner Banner

Nowy zawodnik w kadrze Wölfe Wittstock

Erik Bachhuber

Erik Bachhuber (fot. Niklas Breu)

MSC Wölfe Wittstock ogłosiło jak na razie tylko jeden kontrakt na sezon 2021. Pierwszym nazwiskiem, jakie poznaliśmy w składzie "Wilków" była Celina Liebmann. Dziś przyszedł czas na kolejną twarz.

Teraz jednak kolej padła na zawodnika, który z "Wilkami" w minionym sezonie nie był związany. Nowa twarz w klubie Franka Mauera to z pewnością pewien powiew świeżości, bowiem Erik Bachhuber to młody, siedemnastoletni żużlowiec. Zawodnik dołączy do grona tych, którzy stanowić będą o sile formacji juniorskiej niemieckiego zespołu.

Erik Bachhuber to zawodnik o którym jeszcze nie słyszało zapewne zbyt wielu fanów speedwaya w Polsce. Jak do tej pory jego jednym z największym sukcesów był brązowy medal w Indywidualnym Pucharze Europy w klasie 250cc. W ubiegłym sezonie przesiadł się już definitywnie na "dorosłe" maszyny. Wykorzystywał wszystkie nadarzające się okazje do startów w swoim kraju (których w tym roku zbyt wiele nie było). Brał udział w pierwszych zawodach, jakie udało się rozegrać w tym sezonie w Niemczech, jak i tych kończących sezon 2020.

Zasilenie składu "Wilków" Erikiem Bachhuberem to inwestycja w przyszłość - klubu, jak i samego zawodnika, który dostanie szanse rozwoju na polskich torach.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9631 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl