REKLAMAeWinner Banner

Nowy klub w 2. Lidze Żużlowej!

One-Solar Arena (Landshut)

One-Solar Arena (Landshut) (fot. Agnieszka Ratowska)

To już oficjalna informacja! Po zakończeniu procesu licencyjnego klubem 2. Ligi Żużlowej stanie się druga niemiecka drużyna. Po MSC Wölfe Wittstock do rozgrywek nad Wisłą dołączy klub z Landshut!

Przed sezonem 2020 do polskich rozgrywek dołączyły MSC Wölfe Wittstock, którzy stali się drugim, po Lokomotivie Daugavpils, zagranicznym klubem startującym w kraju nad Wisłą. Od przyszłego roku nie będzie to jedyny niemiecki klub w 2. Lidze Żużlowej. AC Landshut Devils poinformowały na swoim facebookowym profilu, że dostarczyły wszystkie niezbędne dokumenty do Polskiego Związku Motocyklowego i po zakończeniu procesu licencyjnego staną się pełnoprawnymi uczestnikami 2. Ligi. Wspomniany proces licencyjny rozpoczyna się 29 listopada.

AC Landshut to najbardziej utytułowany klub w Niemczech, w barwach którego startowali do niedawna zawodnicy światowej czołówki. Z uwagi na słabnący poziom rywalizacji u naszych zachodnich sąsiadów klub z południowej Bawarii postarał się podążyć drogą drużyny z Wittstock i wystartować w 2. Lidze Żużlowej. „Diabły” przystąpią do walki o ligowe punkty w Polsce pod nazdą TRANS MF Landshut Devils. W przeciągu trzech dni poznamy kadrę drużyny z Niemiec.​​​​​​

Warto zaznaczyć, że jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to od przyszłego sezonu aż 3 z 7 klubów 2. Ligi Żużlowej będą startować za granicą, albowiem z eWinner 1. Ligą Żużlową niedawno pożegnał się Lokomotiv Daugavpils. Na chwilę obecną nie mamy informacji o kolejnych klubach, które mogłyby dołączyć do rywalizacji na najniższym szczeblu ligowym w 2021 roku.

źródło: AC Landshut Devils


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9134 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl