REKLAMAeWinner Banner

Motor Lublin podpisał umowę z 20-letnim Rosjaninem

Mark Karion

Mark Karion (fot. Barbara Żurek)

Choć okienko transferowe się zamknęło, to kluby nadal nie ogłosiły wszystkich ruchów na rynku. Po cichu Motor Lublin zakontraktował zawodnika rezerwowego, 20-letniego Marka Kariona.

Dla utalentowanego Rosjanina kontrakt z Motorem Lublin nie będzie pierwszą umową w kraju nad Wisłą. Przed kilkoma laty Mark Karion związał się kontraktem z TŻ Ostrovią i wystąpił nawet w kilku imprezach indywidualnych na polskim podwórku, jednak po złamaniu obojczyka wrócił do Rosji, gdzie startował z niezłymi osiągnięciami.

W zakończonym sezonie 2020 Karion uzyskał średnią biegową na poziomie 2,057, startując w barwach Wostoku Władywostok, który zajął trzecie miejsce w lidze rosyjskiej.  Mark Karion to także srebrny medalista indywidualnych młodzieżowych mistrzostw Rosji, który wywalczył tytuł wicemistrza kraju we wrześniu. Podczas zawodów w Bałakowie 20-latek uległ tylko nowemu żużlowcowi Apatora Toruń, Pawłowi Łagucie.

Karion to czwarty z nowych zawodników lubelskiego Motoru. Wcześniej szósta ekipa PGE Ekstraligi ogłosiła porozumienia z Dominikiem Kuberą, Krzysztofem Buczkowskim i Mateuszem Cierniakiem.

źródło: kurierlubelski.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0846 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl