REKLAMAeWinner Banner

Reprezentacja Polski wystartuje w... finale DMŚ na długim torze!

Stanisław Burza (long track)

Stanisław Burza (long track) (fot. Michał Krupa)

Bardzo pozytywne wieści docierają do nas ze światowego long tracku. Okazuje się, że miejsce do startu w przyszłorocznym finale DMŚ otrzymała polska reprezentacja!

Zaczynają powoli kreować się światowe i europejskie terminarze przyszłorocznych rozgrywek pod egidą FIM. Wiadomo, że podobnie jak w sezonie 2020, jeden z finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze zagości na Stadion Miejski w Rzeszowie. Przypomnijmy, że na trzecim stopniu podium stanął wówczas jadący z "dziką kartą" Stanisław Burza.

Teraz dociera jeszcze jedna pozytywna wiadomość dla Polski w tej odmianie speedwaya. Biało-czerwoni otrzymali miejsce do startu w przyszłorocznym finale Drużynowych Mistrzostw Świata. Long Track of Nations ma pojechać według zmienionego formatu. W sezonie 2021 w turnieju tym ma wziąć udział aż dziewięć nacji. 

Ponadto reprezentant Polski otrzymał również przepustkę do udziału w Grand Prix Challenge. Pytanie nasuwa się natomiast inne - kto będzie tworzył polską kadrę long tracku i kto podejmie walkę awansu do cyklu IMŚ.

Obecnie w klasyfikacji medalowej Drużynowych Mistrzostw Świata w long tracku prowadzą Niemcy, przed Holendrami i Francuzami. Ostatnie (szóste) miejsce zajmują Czesi, którzy tylko raz zdołali wywalczyć medal (brąz).

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1122 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl