REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Liga duńska powraca w 2021. Nowa lokalizacja i nowy zespół w rozgrywkach!

Stadion żużlowy w Brovst

Stadion żużlowy w Brovst (fot. Damian Kuczyński)

Dobre informacje dochodzą z Danii. Po naradzie wszystkich klubów i szefostwa federacji żużlowej zapadła decyzja, że trzeba zrobić wszystko, aby rozegrać Metal Speedway League w sezonie 2021.

Narada miała miejsce na Vojens Speedway Center. Przedstawiciele wszystkich klubów wraz z władzami federacji ustalili, że Metal Speedway League w sezonie 2021 musi dojść do skutku, niezależnie od ograniczeń związanych z koronawirusem.

- Chcemy wysłać jasną wiadomość do fanów, sponsorów, klubów a przede wszystkich zawodników, którzy mają kontrakt w Metal Speedway League, że nie będzie już kolejnego sezonu na uboczu, bez jazdy. To się nie może zdarzyć - komunikuje Anette Vesterskov, szefowa związku ligowego.

Ciekawy w tym wszystkim jest fakt, że zgodę na start ligi w sezonie 2021 wyraziły wszystkie, czyli... osiem klubów. Oznacza to, że do rozgrywek dołącza nowy zespół. W ubiegłym roku nową ekipą był klub z Vojens (Sønderjylland Elite Speedway), a teraz Duńczycy witają kolejny. Do ligi dołączy drużyna z Brovst, która pojedzie pod nazwą Nordjysk Elite Speedway. Brovst jest to najbardziej wysunięty na północ kraju ośrodek żużlowy Danii.

- Będziemy pracować nad większą ilością modeli rozegrania naszej ligi, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. Nie zważając jednak na to, dobrą informacją jest to, że wszystkie osiem klubów zadeklarowało zapewnienie żużla na najwyższym poziomie w sezonie 2021 - dodaje Vesterskov.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8914 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl