REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Jasna deklaracja w sprawie Bundesligi 2021

Kevin Wölbert - Wölfe Wittstock oraz Martin Smolinski - AC Landshut

Kevin Wölbert - Wölfe Wittstock oraz Martin Smolinski - AC Landshut (fot. Niklas Breu)

Wiadomo już, jaki jest warunek, aby w sezonie 2021 wystartowała Speedway Bundesliga, która w w tym roku została w całości odwołana w związku z pandemią SARS-CoV-2.

TRANS MF Landshut Devils nie mogło czekać w nieskończoność na decyzję odnośnie Bundesligi, w związku z czym załatwili formalności i udało się przystąpić do polskiej 2. Ligi Żużlowej. W międzyczasie toczą się dyskusje o tym, co musi się stać, aby liga niemiecka doszła w sezonie 2021 do skutku.

Wszystkie kluby chcą, aby rozgrywki się odbyły i również wszystkie deklarują start w nich. - Nie ma potrzeby teraz odwoływać ligi. Kluby są tak dogadane, aby mogły ścigać się w bardzo krótkim czasie, w razie gdyby zaszła taka potrzeba - mówi Gunnar Mörke, członek zarządu Stowarzyszenia Organizatorów (SVG). 

Padła natomiast jasna deklaracja, co musi się stać, aby Bundesliga w ogóle ruszyła. Aby tak było, konieczne jest wpuszczenie kibiców na stadiony. Nie może być żadnych ograniczeń, nawet 500 osób na trybunach będzie zbyt małą liczbą. - Bundesligi nie można sfinansować bez widzów, nawet przy 500 fanach na trybunach zawody nie mają sensu. Jako zarząd nie możemy być za to odpowiedzialni z finansowego punktu widzenia - mówi Mörke, który również pracuje w zarządzie MC Güstrow. 

Źródło: nordkurier.de

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0217 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl