REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (3)

Maciej Janowski

Maciej Janowski (fot. Jarosław Pabijan)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla nastała, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego. 

Maciej Janowski. Uczestnik cyklu Grand Prix, kapitan Sparty, bez dwóch zdań zawodnik światowej klasy, jeden z mocniejszych punktów swojego zespołu. Przy nazwisku tego 29-letniego zawodnika znaleźć możemy długą listę tytułów, medali i osiągnięć. Po pierwsze — aktualny Indywidualny Mistrz Polski. Dla wrocławianina było to drugie sięgnięcie po tytuł najlepszego Polaka, ponieważ pierwsze złoto zdobył w roku 2015. Oprócz tego między innymi Medalista Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu, Europy oraz Polski juniorów – indywidualnie, drużynowo oraz w parach. W 2013 roku wywalczył także wraz z reprezentacją Polski tytuł Drużynowych Mistrzów Świata.

Dla popularnego „Magica” przygoda z żużlem zaczęła się w barwach wrocławskiej Sparty, W jej szeregach ściga się nieprzerwanie od 2007 roku, wyjąwszy z tego sezony 2012-13, w których to związał się z kontraktem z „Jaskółkami” z Tarnowa.

Zapraszamy na krótkie przeniesienie się w czasie, by wraz z fotografiami Piotra Kina, prześledzić karierę żużlowca, który nie zawodzi kibiców i bezsprzecznie dostarcza im najlepszych żużlowych emocji! 

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0441 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl