REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Grudziądzcy juniorzy nadal ze wsparciem trenera mentalnego

Proporczyk MRGARDEN GKM Grudziądz

Proporczyk MRGARDEN GKM Grudziądz (fot. Wojta Zavřel)

Od kilku lat MRGARDEN GKM Grudziądz współpracuje z Marcinem Zygmuntem, który jest grudziądzkim maratończyk i ultramaratończyk oraz absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Psychologii Sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Otoczył on opieką juniorów pierwszej drużyny MRGARDEN GKM oraz adeptów grudziądzkiej szkółki żużlowej. Klub informuje, że w 2021 roku będzie tak samo.

– Od 2018 roku, w okresie przygotowawczym mam możliwość i przyjemność prowadzić zajęcia z zakresu treningu mentalnego z najmłodszymi adeptami naszego klubu oraz juniorami, którzy startują w lidze. Oczywiście zajęcia, ze względu na swoją specyfikę nie są obowiązkowe, ale uczęszcza na nie większość chłopaków. Przygotowanie zawodnika do zawodów, przygotowanie zawodnika w ogóle do uprawiania sportu, składa się z czterech aspektów: przygotowania technicznego, taktycznego, fizycznego i mentalnego. Ta sfera mentalna w większości dyscyplin staje się być decydującą o końcowym wyniku sportowym. Cieszę się, że w GKM-ie zdają sobie z tego sprawę – mówi Marcin Zygmunt dla klubowych mediów MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Trener mentalny grudziądzkich juniorów współpracuje z trenerem młodzieży GKM-u – Robertem Kościechą. – Cieszę się także, że trener Kościecha jest otwarty na takie wsparcie i współpracę, natomiast największą satysfakcję mam z tego, że zdają już sobie z tego sprawę najmłodsi zawodnicy naszego klubu. Jeśli chłopcy w listopadzie pytają mnie kiedy zaczynamy nasze spotkania to jest to dla mnie największą motywacją do dalszej pracy z nimi. W grupie z którą będę miał zajęcia w tym roku jest już kilku zawodników z którymi znamy się od początku mojej współpracy z klubem. Myślę, że mamy do siebie zaufanie i budujemy coś fajnego, czego efekty już widać, chociażby w klasie 250 cc.

Pierwsze zajęcia z młodymi żużlowcami GKM-u trener mentalny planuje już wkrótce. W rozmowie z klubowymi mediami przedstawił swój zarys działań na okres zimowy. – Zaczynamy z początkiem grudnia. Oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym. Pracować będziemy m. in. nad koncentracją, pozytywnym dialogiem wewnętrznym, kształtowaniem pewności siebie, stawianiem sobie adekwatnych celów, zadaniowym podejściu do poszczególnych biegów, meczów. Duży nacisk położę na budowaniem świadomości, która pozwoli im zrozumieć co się dzieje w ich głowach. Poszukamy nowych sposobów i strategii radzenia sobie z trudnościami. Naturalnie, trzeba pamiętać jednak o ogólnych prawidłowościach rozwoju psychicznego tak młodych osób, bowiem to one warunkują efektywność wszelkich działań sztabu trenerskiego. Po sesjach z treningu mentalnego zabieram jeszcze zawodników na bieg do Lasu Rudnickiego.

Źródło: gkm.grudziadz.net

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8262 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl