REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

GKM Grudziądz wyjmie juniora ze Stali Gorzów?

Mateusz Bartkowiak

Mateusz Bartkowiak (fot. Arkadiusz Buczyński)

MRGARDEN GKM Grudziądz przed kilkoma dniami poinformował, że w przyszłym sezonie barw klubu bronić będą Kacper Łobodziński i Denis Zieliński. Okazuje się jednak, że grudziądzanie starają się o wsparcie z Gorzowa, a dokładniej o Mateusza Bartkowiaka.

Nie brak głosów, że przed MRGARDEN GKM-em Grudziądz jeden z najtrudniejszych sezonów od czasu powrotu do PGE Ekstraligi w 2015 roku. W rozmowie z naszą korespondentką mówił o tym także prezes grudziądzan, Marcin Murawski. Do klubu dołączyli Norbert Krakowiak i Krzysztof Kasprzak, jednak na papierze nie są to wzmocnienia na miarę walki o najwyższe cele. Sytuację dodatkowo komplikuje brak silnej, przynajmniej na razie, formacji młodzieżowej, którą na chwilę obecną tworzą Kacper Łobodziński i Denis Zieliński. Wiosną po zdaniu licencji „Ż” najprawdopodobniej dołączy do nich również Seweryn Orgacki. Zabraknie Damiana Lotarskiego, który z żalem do grudziądzkich działaczy zakończył swoją przygodę z czarnym sportem.

MRGARDEN GKM chce jednak wzmocnić młodzieżowe szeregi i sprowadzić Mateusza Bartkowiaka, który pod koniec sezonu wyleczył kontuzję i wrócił do jazdy. Junior gorzowskiej Moje Bermudy Stali sezonu 2020 nie zaliczy do udanych, jednak nadal uchodzi za spory talent i mógłby okazać się elementem pasującym do układanki trenera Janusza Ślączki. Nieoficjalnie wiemy, że gorzowianin zdołał osiągnąć wstępne porozumienie z MRGARDEN GKM-em, jednak teraz konieczne jest porozumienie pomiędzy grudziądzanami a macierzystym klubem Mateusza Bartkowiaka. Tutaj może być już nieco trudniej.

Bartkowiakowi po powrocie do jazdy na żużlu może być trudno wywalczyć miejsce w podstawowym składzie gorzowskiej Stali, natomiast gorzowianie mimo wszystko nie chcą wypuszczać utalentowanego żużlowca z rąk i wiemy, że godzą się tylko na wypożyczenie. Sam zawodnik wolałby jednak na stałe zmienić otoczenie i przenieść się do MRGARDEN GKM-u, w którym z pewnością łatwiej byłoby mu o występy w PGE Ekstralidze. Jeśli grudziądzanie zdołają dojść do porozumienia z Moje Bermudy Stalą, to wydaje się, że transfer Mateusza Bartkowiaka będzie wzmocnieniem dla klubu znad Wisły. 

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.826 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl