REKLAMAeWinner Banner

Coraz bliżej budowa nowego stadionu! Zobacz, jak możesz pomóc finansowo

Rune Holta

Rune Holta (fot. Piotr Kin)

Jakiś czas temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o planach budowy nowego obiektu w niemieckim Neubrandenburgu. Dziś wiemy już, że ta zbliża się wielkimi krokami.

W czasach NRD żużel był stałą częścią życia Neubrandenburga. W sezonie 1990 tamtejszy klub zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec w osobie Mike Ott. Niestety, w połowie lat dziewięćdziesiątych, żużel zniknął z tego miasta kosztem projektu budowlanego. W związku z tym, dziś w miejscu dawnego obiektu mieści się duży plac parkingowy. Ostatnie zawody na byłym stadionie odbyły się w 1995 roku. Zwyciężył w nich Rune Holta. 

Tak wygląda miejsce, w którym mieścił się stadion w Neubrandenburug (fot. Damian Kuczyński)

Niedawno utworzony został nowy klub - MSC Vier Tore Neubrandenburg e. V., który założył sobie za cel budowę nowego stadionu (o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ) i rozwój żużla. Nowo powstały klub otrzymuje duże wsparcie od całej speedwayowej społeczności Niemiec. W pomoc mocno zaangażował się klub z Pfaffenhofen, który stracił swój obiekt w podobny sposób - kosztem projektów budowlanych. Znaczne części elementów infrastruktury ich stadionu mają trafić teraz w ręce Neubrandenburga.

Kluby takie jak MC Norden i MSC Cloppenburg wspierają prowadzoną przez działaczy kampanię finansową. Oddali w ręce klubu z Neubrandenburga swoje sprzęty i gadżety, z których dochód przeznaczony jest na rozwój speedwaya. Jednak wspomóc finansowo można nie tylko poprzez zakup pamiątek. Istnieje inny, bardzo oryginalny sposób, który wymyślił klub Vier Tore.

Istnieje możliwość wykupienia chociażby swojego nazwiska na krzesełku stadionu. Lub bardziej poważna inwestycja, jaką jest nazwa całego obiektu. Można ją wykupić na rok lub nawet trzy lata. Koszt zakupu krzesełka z podpisem to 150 euro. Nazwa stadionu na rok to wydatek rzędu 5 tysięcy euro, natomiast na trzy lata to już 10 tysięcy.

Działacze zebrali już zamierzoną kwotę 13200 euro. Zbiórka trwa jednak nadal i na koncie na ten moment widnieje ponad 14500 euro. Kampania potrwa jeszcze kilka dni. Każdy "grosz", a w tym przypadku cent, przybliża powstanie nowego obiektu. Dla polskich kibiców byłby to dość łatwy cel na żużlową podróż, gdyż Neubrandenburg leży bardzo najbliżej naszego kraju spośród wszystkich żużlowych miast.

Wszystkie rzeczy i inwestycje przeznaczone na zbiórkę na cel speedwaya w Neubrandenburgu można znaleźć TUTAJ.

Zachęcamy do pomagania.

Źródło: inf. własna


Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8814 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl