REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Już pewne, że jedna liga w Niemczech się odbędzie

Niels Oliver Wessel

Niels Oliver Wessel (fot. Mirosław Zelek)

Niepewność związana z tym, czy Speedway Bundesliga w sezonie 2021 wystartuje, spowodowała m.in. to że Landshut Devils pojedzie w polskich rozgrywkach. Dziś już wiadomo, że jedna liga w Niemczech odbędzie się.

MSC Wölfe Wittstock i TRANS MF Landshut Devils - te dwie niemieckie drużyny pojadą w 2. lidze polskiej. Brak pewności, czy Speedway Bundesliga w sezonie 2021 powróci do życia, to jeden z głównych powodów, przez który klub z Bawarii zdecydował się na "przeprowadzkę". Sytuacja dotycząca wspomnianych rozgrywek w dalszym ciągu nie jest niestety pewna. Jak ustalili włodarze związku wraz z szefami klubów, Bundesliga wystartuje tylko w momencie, gdy będzie możliwość obecności kibiców na trybunach bez ograniczeń.

Wyklarowała się natomiast już decyzja odnośnie innej ligi u naszych zachodnich sąsiadów. Tutaj sytuacja wygląda jasno. Kluby się zgłosiły i rozgrywki się odbędą. Chodzi o Speedway Ligę Nord, czyli tzw. Ligę Północną. Do zmagań zapisały się cztery kluby (Dohren, Moorwinkelsdamm, Teterow i Nordhastedt). W ubiegłym sezonie w ramach tych rozgrywek odbył się tylko jednodniowy finał, na który organizatorzy z Moorwinkelsdamm wyprzedali dostępne bilety dobry tydzień przed datą zawodów. 

Wiadomo, że format rozgrywek, to czwórmecze. Planowane są zawody po jednej rundzie na obiekcie każdego uczestnika. Terminy zatwierdzone zostaną w marcu, natomiast pewne jest, że inauguracja nastąpi nie wcześniej niż latem.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9188 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl