REKLAMAeWinner Banner

Już pewne, że jedna liga w Niemczech się odbędzie

Niels Oliver Wessel

Niels Oliver Wessel (fot. Mirosław Zelek)

Niepewność związana z tym, czy Speedway Bundesliga w sezonie 2021 wystartuje, spowodowała m.in. to że Landshut Devils pojedzie w polskich rozgrywkach. Dziś już wiadomo, że jedna liga w Niemczech odbędzie się.

MSC Wölfe Wittstock i TRANS MF Landshut Devils - te dwie niemieckie drużyny pojadą w 2. lidze polskiej. Brak pewności, czy Speedway Bundesliga w sezonie 2021 powróci do życia, to jeden z głównych powodów, przez który klub z Bawarii zdecydował się na "przeprowadzkę". Sytuacja dotycząca wspomnianych rozgrywek w dalszym ciągu nie jest niestety pewna. Jak ustalili włodarze związku wraz z szefami klubów, Bundesliga wystartuje tylko w momencie, gdy będzie możliwość obecności kibiców na trybunach bez ograniczeń.

Wyklarowała się natomiast już decyzja odnośnie innej ligi u naszych zachodnich sąsiadów. Tutaj sytuacja wygląda jasno. Kluby się zgłosiły i rozgrywki się odbędą. Chodzi o Speedway Ligę Nord, czyli tzw. Ligę Północną. Do zmagań zapisały się cztery kluby (Dohren, Moorwinkelsdamm, Teterow i Nordhastedt). W ubiegłym sezonie w ramach tych rozgrywek odbył się tylko jednodniowy finał, na który organizatorzy z Moorwinkelsdamm wyprzedali dostępne bilety dobry tydzień przed datą zawodów. 

Wiadomo, że format rozgrywek, to czwórmecze. Planowane są zawody po jednej rundzie na obiekcie każdego uczestnika. Terminy zatwierdzone zostaną w marcu, natomiast pewne jest, że inauguracja nastąpi nie wcześniej niż latem.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 2.6005 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl