REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (5)

Piotr Baron

Piotr Baron (fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla nastała, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego.

Dzisiejszym bohaterem naszego cyklu będzie "złoty" menadżer i utalentowany zawodnik - Piotr Baron. Pomimo tego, że święcił on swoje największe sukcesy w barwach Wrocławia, Baron żużlowego rzemiosła uczył się na toruńskim mini-torze pod okiem Jana Ząbika. Licencję zdobył w 1990 roku, a jego macierzystym klubem został Apator. Na pierwszy triumf nie musiał długo czekać, gdyż wraz z Robertem Sawiną, Mirosławem Kowalikiem i Krzysztofem Kuczwalskim zdobyli złoty medal MDMP. Nie było to jedyne zwycięstwo dla Barona w tych rozgrywkach. W późniejszych latach zdołał stanąć na podium jeszcze trzykrotnie (srebro - 1991, brąz - 1992, 1993) 

Po rocznej przygodzie w Grudziądzu, Piotr Baron trafił do Sparty Wrocław, gdzie pozostał tam do 1999 roku. Podczas tej długiej i udanej przygody, przyszły menadżer tej drużyny zdołał wywalczyć trzykrotnie złoto (1993,1994,1995) oraz srebro (1999) Drużynowych Mistrzostw Polski. Indywidualnie, Baron został szczęśliwym posiadaczem Brązowego (1993) i Srebrnego (1994) Kasku. Do listy swoich osiągnięć może również dopisać trzy medale w Drużynowym Pucharze Polski (1995 - złoto, 1996,1998 - brąz). 

Karierę zakończył w 2002 roku i pełnił rolę komentatora dla TVP Sport czy sportowej stacji Polsatu. W latach 2011-2016 pełnił role menadżera Sparty Wrocław, a od września 2016 roku zastąpił Adama Skórnickiego na stanowisku trenera/menadżera Fogo Unii Leszno. Z tym ostatnim klubem, Obecnie, Baron przygotowuje się do kolejnej obrony tytułu Mistrza Polski z Unią. 

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8799 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl