REKLAMAeWinner Banner

W trudnych czasach dla pilskiego żużla powstała o nim... nowa książka!

Wojciech Dróżdż -

Wojciech Dróżdż - "Po pilsku o żużlu"

Jak wiadomo, dla Piły nie jest to aktualnie dobry czas, jeśli chodzi o speedway. Tamtejszy klub zniknął z żużlowej mapy i pod znakiem zapytania stoi jego przyszłość. Tymczasem Wojciech Dróżdż wydaje nową książkę o czarnym sporcie przy ul. Bydgoskiej. Czy będzie to jakiś dobry znak dla powrotu naszego ulubionego sportu?

Synonim dla żużla w Pile? To Wojciech Dróżdż. Kibic z krwi i kości. Kibol jakby to powiedziano w poznańskiej gwarze. To nie tylko chodząca kopalnia wiedzy o żużlu. To także jego głos na stadionie przy Bydgoskiej, bowiem autor nowej książki to wieloletni spiker, który bardzo oryginalnie i ciekawie przeprowadzał pilskie imprezy.

- Zamiłowanie do żużla to był punkt wyjściowy, ja bardzo lubię żużel od zawsze i kiedy zacząłem nagrywać filmiki na YouTube, marnej jakości, bo nie miałem sprzętu. W pewnym momencie zauważyłem, że oglądalność tych filmików spada, więc postanowiłem spisać to, co powiedziałem, uzbrajając całość w cytaty kibiców, to było dla mnie bardzo ważne. Zawsze podkreślam, że kibic to jest ta cząstka sukcesu, historii, o której, niestety, nie zawsze się pamięta - mówił Wojciech Dróżdż przed rokiem po premierze pierwszej części jego książki. Pełny wywiad można znaleźć TUTAJ. 

Teraz  mija rok, odkąd ukazało się "Po pilsku o żużlu". W rocznicę tego wydarzenia, Wojciech Dróżdż wydaje kolejną, bogatszą wersję. - Jest to świeży temat, dopiero co odebrałem z drukarni. Można powiedzieć, ze długo na to czekałem, ale chyba nie tylko ja. Wiele osób pytało i pisało, czy będą kolejne wydania. No i jest, wydanie drugie, bogatsze niż te z grudnia ubiegłego roku - mówi autor w filmiku promującym publikację.

- W tym wydaniu jest więcej materiału. Mamy nowe zdjęcia. Rozwinięta jest przede wszystkim ta część archiwalna - przed rokiem 1992. Są skany programów, a nawet afiszy meczowych, które przywędrowały do mnie prosto z Krakowa. Warto dodać, że w książce są niepublikowane wcześniej wspomnienia oraz uzupełnienie - taki "zakalec" z roku 2020. Będę wdzięczny, jeśli pomożecie mi rozpropagować moją książkę - dodaje Wojciech Dróżdż.

Koszt książki to 37 zł. Szczegóły dotyczące zakupu można uzyskać oglądając filmik autora, który dostępny jest poniżej.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2898 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl